kpb

Dojrzałe kino - Chanel i Strawiński

Kino Pod Baranami zaprasza na cykl seansów pod nazwą „DOJRZAŁE KINO”. To pokazy premierowych filmów z bieżącego repertuaru adresowane do starszej widowni. Prezentowanym filmom towarzyszy krótkie wprowadzenie, a po seansie Kino Pod Baranami funduje widzom kawę, herbatę i ciasteczka, które są zaproszeniem do wspólnej rozmowy na temat obejrzanego filmu. Gospodarzem spotkań jest Pani Red. Maria Malatyńska.

Zapraszamy na owocne spotkania dojrzałych widzów z dojrzałymi, wartościowymi filmami, w środy o godz. 11.00.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Bilety dla seniorów: tylko 11 zł.


środa, 19 stycznia 2011, godz. 11.00

CHANEL I STRAWIŃSKI | COCO CHANEL & IGOR STRAVINSKY
reż. Jan Kounen, Francja 2009, 115'

Historia płomiennego uczucia, które połączyło dwie wielkie indywidualności - projektantkę mody Coco Chanel i kompozytora Igora Strawińskiego.

Rok 1913, Paryż. Premiera „Święta Wiosny" Igora Strawińskiego - dzieła, które dla ówczesnej publiczności jest zbyt nowoczesne i niezrozumiałe, przez niektórych jest uznane za skandaliczne. Niewielu odbiorców docenia geniusz kompozytora i wielkość dzieła. Jedną z osób, które zachwycają się baletem jest Coco Chanel, niezwykła kobieta, o której świat miał się dopiero dowiedzieć.

Po siedmiu latach losy dwojga znów się schodzą. Coco - uznana już wtedy projektantka, ofiaruje jeden ze swoich domów Strawińskiemu jako azyl i miejsce do pracy. Między nim a Coco wybucha namiętne uczucie.

W postać Coco Chanel wcieliła się Francuzka Anna Mouglalis (Gainsbourg), a w Igora Strawińskiego duński aktor Mads Mikkelsen, znany m.in. z roli Le Chiffre'a w filmie o Bondzie Casino Royale, Tuż po weselu Susanne Bier i Valhalla Rising Nikolasa Windinga Refna.   

Produkcję filmu wsparli Karl Lagerfeld i dom mody Chanel, udostępniając swoje archiwa, kolekcje, a także słynny apartament, w którym mieszkała Coco Chanel. Kilka prawdziwych strojów, oraz dodatków noszonych przez projektantkę wykorzystała odtwórczyni roli Coco, Anna Mouglalis. Karl Lagerfeld był nie tylko doradcą w sprawach strojów i zwyczajów Coco Chanel. Sam zaprojektował wyjątkową suknię, w której Anna Mouglalis pojawia się w finałowej scenie.

Na podstawie noweli Coco i Igor Chrisa Greenhalagha.


Partnerzy:

  
Bookmark and Share

archiwum