kpb

na erkanach

Babilon

Babilon

Film reżysera nagrodzonego sześcioma Oscarami® LA LA LAND - Damiena Chazelle. Oryginalna epopeja rozgrywająca się w Los Angeles lat 20. XX wieku. W rolach głównych występują: Brad Pitt, Margot Robbie i Diego Calva.

Chleb i sól (Bread and salt)

Chleb i sól (Bread and salt)

Upalne lato, leniwie płynący czas, hip-hopowy freestyle, chłopaki z tatuażami i zalotne dziewczyny, z którymi lepiej nie zadzierać. Tak właśnie wygląda miejsce z czasów młodości, do którego wraca Tymek – student warszawskiej Akademii Muzycznej przygotowujący się do kariery jako pianista.

Duchy Inisherin

Duchy Inisherin

Opowieść o losach dwójki przyjaciół: Padraica (Colin Farrell) i Colma (Brendan Gleeson). Akcja filmu rozgrywa się na malowniczej wyspie położonej na zachód od wybrzeży Irlandii. Pewnego dnia dalsza przyjaźń mężczyzn staje pod znakiem zapytania, gdy Colm niespodziewanie postanawia ją zakończyć.

Fabelmanowie

Fabelmanowie

To historia o żyjącym w odosobnieniu chłopcu, Sammym Fabelmanie (Gabriel LaBelle), który dopiero definiuje swoje marzenia i podąża za nimi. Mocno formującym doświadczeniem jest dla niego odkrywanie kina, które zainteresuje go nie tylko z perspektywy widza, lecz także twórcy.

Godland

Godland

Pod koniec XIX wieku duński ksiądz wyrusza do odległej części Islandii z zamiarem wybudowania kościoła. W czasie podróży fotografuje mieszkańców wyspy, powoli ich poznając. Im bardziej zagłębia się w bezlitosny krajobraz, tym bardziej traci z oczu swój cel, misję i moralność.

Lunana. Szkoła na końcu świata

Lunana. Szkoła na końcu świata

Mieszkający w stolicy Bhutanu Ugyen ma jasno sprecyzowany plan na życie. Mężczyzna marzy o karierze piosenkarza i w tym celu planuje wyjechać do Australii. Zanim jednak będzie mógł to zrobić, musi odbyć ostatni rok rządowej służby nauczycielskiej.

Mężczyzna imieniem Otto

Mężczyzna imieniem Otto

Jest to druga filmowa adaptacja bestsellerowej powieści Fredrika Backmana MĘŻCZYZNA IMIENIEM OVE. W nowej ekranizacji jako tytułowy Otto wystąpił Tom Hanks.

Niebezpieczni dżentelmeni (Dangerous Men)

Niebezpieczni dżentelmeni (Dangerous Men)

Jest rok 1914. Tadeusz Boy-Żeleński, Witkacy, Joseph Conrad i Bronisław Malinowski - cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy - budzą się po całonocnej hulance. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione zwłoki.

Podejrzana

Podejrzana

Zafascynowany ZAWROTEM GŁOWY koreański reżyser Park Chan-wook spłaca dług zaciągnięty u Alfreda Hitchcocka – i robi to w niesamowitym stylu. PODEJRZANA to chyba najpiękniejszy romantyczny film roku, o miłości, której nikt nie zauważył i której być może wcale nie było.

Popiół i diament

Popiół i diament

Młody akowiec otrzymuje rozkaz zastrzelenia sekretarza KW PPR w przededniu zakończenia drugiej wojny światowej. W tym samym czasie poznaje dziewczynę, barmankę w hotelu. Rozdarty między poczuciem obowiązku a rodzącym się uczuciem będzie musiał dokonać wyboru.

TÁR

TÁR

Lydia Tár (Cate Blanchett), przełomowa dyrygentka dużej orkiestry, jest u szczytu kariery, przygotowując premierę książki i wyczekiwane wykonanie na żywo V Symfonii Mahlera. Kiedy zostaje oskarżona o niewłaściwe zachowanie, jej kariera i życie prywatne zaczynają się układać w niezwykły sposób.

Till

Till

Rok 1955, Missisipi. Emmett Till, czternastoletni czarnoskóry chłopiec, spędza wakacje u kuzynów z Południa. Nieświadomy skali napięć na tle rasowym, pozwala sobie na drobny żart w stosunku do białej kobiety. Następstwa okazują się tragiczne.

W trójkącie

W trójkącie

Ruben Östlund, już po raz drugi nagrodzony canneńską Złotą Palmą, zabiera nas w szalony rejs luksusowym statkiem z piękną gwiazdką Instagrama Yayą (Charlbi Dean), początkującym modelem Carlem (Harris Dickinson) oraz wiecznie pijanym kapitanem (Woody Harrelson).

Wszystko wszędzie naraz - wersja specjalna

Wszystko wszędzie naraz - wersja specjalna

Evelyn Wang natrafia na klucz do „multiwersum”: sieci przecinających się ze sobą światów, gdzie może zbadać wszystkie drogi życiowe, którymi nie poszła. Kiedy pojawiają się mroczne siły, Evelyn będzie musiała wykorzystać wszystko, aby ocalić to, co jest dla niej najważniejsze.