kpb

Future Shorts ONE_styczeń 2011

Rozpoczynamy rok z nową energią i całkiem nowym, gorącym programem - w sam raz na zimowy styczeń! W 2011 mijają już 4 lata, odkąd Future Shorts regularnie gości w Polsce. Dotychczas odbyło się ponad 300 pokazów, które co roku trafiają do ponad 8-tysięcznej publiczności na przestrzeni całego kraju. Z tej okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim widzom i fanom FS za wsparcie! Liczymy, że w dalszym ciągu będziecie łączyć się z nami w globalnym doświadczeniu nowej generacji festiwalu filmowego!

Comiesięczne pokazy Future Shorts to unikalna możliwość obejrzenia najciekawszych krótkich metraży z całego świata, nagradzanych na rozmaitych festiwalach i przeglądach filmu krótkiego. W programie styczniowym będzie można zobaczyć zestaw niekonwencjonalnych teledysków: taneczne AH! (reż. Darko Dragicevic) grupy Oval, złożone z dziwacznych obrazów HEAVEN CAN WAIT (reż. Keith Schofield) Charlotte Gainsbourg oraz RAVERS (reż. Colin O'Toole) o czasach największej świetności nielegalnej sceny rave.

Ponadto zaskakujące dokumenty: HEARTLAND TRANSPORT (reż. Cody Stokes) o wyprawie 17 homoseksualnych par, które po zmianie prawa w Iowa zamierzają się właśnie tam pobrać, a także HOMEMADE SPACECRAFT (reż. Luke Geissbuhler) o ojcu i synu, wysyłających w przestrzeń kosmiczną... iPhone'a.

Nie zabraknie też animacji: IN THE AIR (reż. Martinus Klemet) to przestroga przed manipulacyjnym potencjałem mediów audiowizualnych, a DIE WAHRHEITS QUIZSHOW (reż. Wu Kung) to opowiedziana w formie telewizyjnego show historia choroby słynnego atlety. Zobaczyć będzie można również krótki film o zagubionej w wyniku traumatycznego doświadczenia kobiecie (FOREIGN PARTS, reż. Michael Cody). Na koniec - gratka dla stałych fanów Future Shorts: pierwszy krótki metraż Alice Winocour, reżyserki pamiętnego Magic Paris. KITCHEN to zapis zaskakującego starcia stoczonego w kuchni między samotną kobietą a dwoma homarami.

Future Shorts przynosi światu kreatywność.


UWAGA!
Dla pierwszych 10 osób, które zakupią bilet na seans mamy zestawy DVD z krótkimi filmami laureatów Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
Wśród widzów seansu Future Shorts rozlosujemy pierwsze z serii wydawnictwo DVD - kolekcję filmów „Adventures in short film. Volume 1”.


czwartek, 20 stycznia, godz. 19.05

Łączny czas projekcji: 72'

BILETY TYLKO:
12 zł
(normalny)
10 zł (ulgowy)Program:

1) AH! (Oval)
reż. Darko Dragicevic, Niemcy 2010, 3’

2) HEAVEN CAN WAIT (Charlotte Gainsbourg)
reż. Keith Schofield, USA 2009, 2’50”

3) HEARTLAND TRANSPORT
reż. Cody Stokes, USA 2010, 7’50”

4) KITCHEN
reż. Alice Winocour, Francja 2005, 14’

5) FOREIGN PARTS
reż. Michael Cody, Wietnam, Australia 2009, 10'30”

6) HOMEMADE SPACECRAFT
reż. Luke Geissbuhler, USA 2010, 3’

7) THE TRUTH GAME SHOW | DIE WAHRHEITS QUIZSHOW
reż. Wu Kung, Niemcy 2010, 8’

8) IN THE AIR
reż. Martinus Klemet, Estonia 2009, 9’

9) RAVERS (Deadmau5)
reż. Colin O’Toole, Wielka Brytania 2009, 10’

Szczegółowy program pokazu znajduje się
TUTAJ!


SPOT:
Więcej informacji o Future Shorts można znaleźć na stronach
:
http://www.futureshorts.com/ 
www.futureshorts.pl
www.myspace.com/futureshorts_poland
en-gb.facebook.com/futureshorts.poland

Oglądaj Future Shorts na:
www.youtube.com/futureshortspoland
www.youtube.com/futureshorts
Bookmark and Share

archiwum