kpb

My Europe - 4. Europejski Festiwal Filmów Krótkich

MY EUROPE
4. Europejski Festiwal Filmów Krótkich
// 4th european short film festival

3 - 4 stycznia 2011
// January, 3rd - 4th 2011

Festiwal My Europe prezentuje produkcje europejskich twórców oraz filmy, których tematem jest współczesna Europa. Celem Festiwalu jest pokazywanie wspomnianych dzieł prawdziwie europejskiej publiczności. Taka bez wątpienia jest widownia Kina Pod Baranami!

Na program My Europe składają się dwa bloki:
POLITICS AND POLICIES - opowieści o granicach, konfliktach i dyplomacji, o decyzjach, ich konsekwencjach oraz konfrontacjach i kompromisach.
LIVING IN EUROPE - opowieści o historii i spotkaniu kultur, o łączeniu znaków, tradycji i oczekiwań, a także o autentyczności i niuansach.

Jeśli filmy nie są wyraźnie na temat Europy, europejski wymiar ujawnia się dzięki porównaniu historii, konfliktów i tematów. W ostatecznym rozrachunku powstaje barwny obraz Naszej Europy.

Seanse w wersji angielskiej, bez polskich napisów.

/// My Europe brings productions made by European filmmakers and dealing with European issues to screen. The aim is to bring European films, dealing with European issues to a truly European audience.

My Europe presents two programmes:
POLITICS AND POLICIES makes a statement about borders, conflicts and diplomacy, decisions and consequences, confrontations and compromises.
LIVING IN EUROPE tells a story about a meeting through time and cultures, about bringing together characters, traditions, expectation, about authenticity and particularities.

If films are not explicitly about Europe, the European dimension comes out of the comparison of stories, conflicts and topics. In the end there should be a colourful picture of Our Europe.

All films in English version.


PROGRAM:

poniedziałek, 3 stycznia, godz. 18.05 | Monday, January, 3rd 2011, 6.05 p.m.
POLITICS AND POLICIES, 104’


ALL CHANGE PLEASE
dir. Lena Liberta, Germany 12’
Uwe, zrzędliwy niemiecki kierowca znajduje w swojej ciężarówce rodzinę uchodźców. Próby pozbycia się niechcianych pasażerów spalają na panewce. Uwe odnajduje w sobie wewnętrzne człowieczeństwo, wbrew własnym upodobaniom.

APRIL CHILL
dir. Tornike Bziava, Georgia, 15’
Historia sowieckiego żołnierza i młodej gruzińskiej tancerki. Film przeciw przemocy, opowiadający o przebudzaniu się ludzkiego instynktu w okupancie.

FAIR TRADING
dir. Joevi Christian, Belgium, 1’
Animowana podróż ziarenka kawy: od uprawy po dostawę…

HANOI - WARSAW
dir. Katarzyna Klimkiewicz, Poland, 30’
Mai Anh, młoda wietnamska dziewczyna, próbuje odnaleźć w Polsce swojego chłopaka. Jej podróż, jako nielegalnej imigrantki, to walka o przetrwanie.

IMPASSE
dir. Bram Shouw, The Netherlands, 5’
Młody mężczyzna z ogoloną do łysa głową wpada w pociągu na afrykańską dziewczynę. Ich oczy spotykają się, ale czy on może się do niej odezwać?

ESTERHAZY
dir. Izabela Plucinska, Poland, 25’
Młody i krótkowzroczny królik dąży do odnalezienia króliczego raju gdzieś między wschodnią a zachodnią ścianą Muru Berlińskiego.

NO WAY THROUGH
dir. Alexandra Monro and Sheila Menon, United Kingdom, 7’
Podróż ciężko rannej dziewczyny w Londynie. Dlaczego niemożliwe jest dostanie się do szpitala?

DESTINATION FINALE
dir. Philip Widmann, Germany 2010, 9’
Mężczyzna o prawdopodobnie wietnamskim pochodzeniu podróżuje po Europie. Krótko po rozpoczęciu wyprawy, wszystko się zmienia.


wtorek, 4 stycznia 2011, godz. 18.05 | Tuesday, January, 4th 2011, 6.05 p.m.
LIVING IN EUROPE, 105’


BIBENDUM
dir. Augustas Liv, Estonia 16’
Angielski kierowca ciężarówki i jego ludzik Michelin przechodzą trudny okres na rosyjskiej granicy...

AMERIKA
dir. Eldar Gregorian, Germany, 23’
Życie trzech młodych imigrantów mieszkających w Monachium zdominowała beznadzieja i brak emocji. Niemiecki western bez rewolwerów.

FANATIC
dir. Paul Robinson, United Kingdom, 23’
Barcelona, całkiem normalny, słoneczny i gorący dzień, podczas którego poznajemy nadzieje oraz trudności spotykające karła – kuriera rowerowego.

ECOLOGIA
dir. Julia Kozyreva, Estonia, 30’
Kiedy Masha wraca po długiej podróży do swojego rodzinnego miasteczka na Uralu, odkrywa, że jest one zanieczyszczone. Spotyka tam chłopca o imieniu Vitaly dostarczającego wodę …

ENEMY WITHIN
dir. Linzey Adam, United Kingdom, 4’
Nathan boi się o swoje życie. Jego toster właśnie próbował go zabić. CO może zrobić? Jego najlepszy przyjaciel na pewno zdoła mu pomóc.

LITTLE MISS EYEFLEEP
dir. John A. Andersen, Norway, 9’
Historia norweskiej dziewczyny pochodzenia pakistańskiego, która ucieka z domu przed przymusowym małżeństwem jakie zaplanowała dla niej rodzina.


BILETY | TICKETS:
10 zł
2 seanse
(both screenings): 15 zł


SPOT:
ORGANIZATORZY
:

Citizens of Europe

Bookmark and Share

archiwum