kpb

Baranki w pieluchach - Mine vagantiRaz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

5 sierpnia zapraszamy na włoską komedię Ferzano Ozpetka o miłości i makaronach!

Do końca wakacji podczas każdego seansu Baranków w pieluchach będziemy losować drobne upominki dla Maluchów od portalu Kreatywka!

BILETY: tylko 10 zł!
czwartek, 5 sierpnia, godz. 11.00

MINE VAGANTI. O MIŁOŚCI I MAKARONACH | MINE VAGANTI
reż. Ferzan Ozpetek, Włochy 2009, 110'

Nagrody Dawida Donatello 2010
najlepsza aktorka drugoplanowa - Ilaria Occhini, najlepszy aktor drugoplanowy - Ennio Fantastichini
- 10 nominacji, m.in.: najlepszy film, reżyseria, aktorka drugoplanowa (Elena Sofia Ricci), zdjęcia i muzyka
Tribeca Film Festival 2010: Nagroda Specjalna Jury
Włoskie Złoty Globy (nagroda prasy zagranicznej we Włoszech):
najlepszy film, scenariusz, zdjęcia i odkrycie aktorskie (Nicole Grimaudo)

Najnowszy film Ferzana Ozpetka, reżysera Okien i Saturno contro. Pod dobrą gwiazdą.

Efektowna komedia obyczajowa o konsekwencjach coming outu w tradycyjnej włoskiej rodziny makaroniarzy. Mine vaganti ze swoją barwną galerią bohaterów i ostrzem satyry odwołuje się do najlepszych wzorców komedii all' italiana spod znaku Germiego i Monicellego.

„Nigdy nie pozwól sobie wmówić, kogo masz kochać i kogo nienawidzić. Zawsze ci źle doradzą.” - tak mawiała babcia Tommaso, najmłodszego syna właściciela fabryki makaronu w Apulli we Włoszech, który wraca do domu z Rzymu. Wraca, by stanąć twarzą w twarz ze swoją rodziną i w końcu wyznać, kim jest naprawdę. I kogo kocha.

Na Tommaso czeka zacna, choć nieco ekstrawagancka familia: babka, która ciągle wspomina swoją nieudaną miłość, matka Stefania, stłamszona przez mieszczańskie konwenanse i nadmiernie krytyczny wobec swoich dzieci ojciec Vincenzo. Ekscentryczna ciotka Luciana, siostra Elena, która buntuje się przeciwko roli kury domowej oraz brat Antonio, który wraz z Tommaso ma w przyszłości przejąć rodzinny makaronowy interes. Jest także Alba, zawodowo związana z rodziną Cantone.

Kiedy Tommaso, w czasie uroczystej kolacji, będzie chciał wyznać, że jest gejem, ubiegnie go brat. Vincenzo wyrzuca Antonia z domu, z rodziny i z fabryki, po czym doznaje zawału. Tommaso przejmuje rodzinny interes, ale nie ma do niego serca. Brakuje mu przyjaciół i życia w Rzymie. Jak jednak mógłby ryzykować pogorszenie stanu zdrowia ojca? Niespodziewana wizyta przyjaciół zagrozi rodzinnym wstydliwym tajemnicom...

Cykl polecają:
Kreatywka   Pieluszkarnia Klub KanguraMłyn Fitness     MiastoDzieci.pl Sklep NaturalnyBaby Shower Mali Turyści  
Bookmark and Share

archiwum