kpb

Baranki w pieluchach - Małe sekrety

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

17 września zapraszamy na MAŁE SEKRETY, czeskie połączenie komedii absurdu z kinem drogi.

Wśród zakupionych biletów na pokazy Baranków, raz w miesiącu odbywać się będzie losowanie nagród ufundowanych przez Pieluszkarnię lub Sklepik Naturalny.

BILETY: tylko 10 zł!czwartek, 17 września, godz. 11.00

MAŁE SEKRETY
 | VÝLET
reż. Alice Nellis, Czechy/Słowacja 2002, 100'

Czeskie Lwy 2003: najlepszy scenariusz (Alice Nellis), najlepsza aktorka (Iva Janžurová), nagroda krytyków
- 6 nominacji, m.in.: najlepszy film, reżyser, aktor (Igor Bares), zdjęcia (Ramunas Greicius), aktorka drugoplanowa (Theodora Remundová)
MFF w Salonikach: najlepszy scenariusz, nagroda FIPRESCI
MFF w San Sebastian: nagroda dla młodego reżysera  
Festiwal Filmowy w Paryżu: Grand Prix

Nietypowe kino drogi. Głośny obraz Alice Nellis, autorki Sekretów.

Od śmierci ojca minęło już sześć miesięcy. Zuzana przeżywa właśnie ekscytujący romans z namiętnym artystą. Jej ciężarna siostra Ilona czuje się przy swoim mężu jak wypchany indyk. Ich matka wciąż wierzy, że zmarły mąż zostawia w domu tajemnicze liściki, a babcia skrycie marzy o wyjeździe na Słowację i uparcie twierdzi, że tylko tam pochowa swojego syna.

Gdy nadejdzie dzień obowiązkowej rodzinnej wycieczki, nikt nie będzie zachwycony. Ale wspólna wyprawa okaże się pełna niespodzianek. Rozsypane prochy ojca uwolnią lawinę skrywanych emocji. Rodzinne sekrety wreszcie wyjdą na jaw...

Film jest dowcipny, dosadny i lekko ironizujący, ale też kruchy i wzruszający, równie współczesny, co ponadczasowy. Przede wszystkim opowiada o prawdziwych ludziach, raniących i ranionych, a mimo wszystko bardzo sobie bliskich. 

Alice Nellis zdradza rzadką umiejętność ukazywania codziennych relacji międzyludzkich w niezwykle interesujący sposób dzięki wnikliwej obserwacji rzeczywistości. W istocie nie ma tu nieustannych zwrotów akcji (przynajmniej do momentu przekroczenia słowackiej granicy), ale niezwykle swobodna i płynna struktura nie pozwala widzom się nudzić. Andrew James Horton, Kinoeye


Cykl polecają:

Kreatywka   Pieluszkarnia Klub Kangura Młyn Fitness  Sklep Naturalny Baby Shower   Mali Turyści   

Bookmark and Share

archiwum