kpb

Athidi - hit z Tollywood

Zapraszamy na specjalny pokaz hitu z Tollywood - ATHIDI!

W rolach głównych książę Mahesh Babu i Amrita Rao (Jestem przy Tobie).

Film będzie wyświetlany z taśmy 35 mm.

Pokaz odbędzie się w niedzielę, 21 czerwca, o godz. 18.00!

Bilety:
normalny - 18 zł
ulgowy - 14 zł


ATHIDI | ATHIDHI
reż. Surendra Reddy, Indie 2007, 157'

W czasie ulewy mały chłopiec - sierota, ratuje pewną rodzinę przed katastrofą. Z wdzięczności postanawiają się nim zaopiekować. Od tego czasu mały ma uroczą młodszą siostrę Amritę i kochających rodziców. Nadają mu imię Athidi, co oznacza gość. Sielanka jednak trwa krótko. Rodzice zostają zabici. Athidi chcąc złapać zabójcę sam zostaje posądzony o morderstwo.

Mija 14 lat. Athidi (Mahesh Babu) wyrósł na silnego, prawego mężczyznę. Jego celem jest odnalezienie prawdziwego mordercy i przybranej siostry (Amrita Rao). Czy Athidi zdoła oczyścić swoje imię? Czy uwierzy w miłość i odnajdzie szczęście?

W głównej roli występuje gwiazdor kina z Tollywood Mahesh Babu i wspaniała Amrita Rao (Jestem przy Tobie).

Tollywood jest zupełnie inną marką niż bombajski Bollywood. Tollywoodzkie filmy, w których mówi się językiem telugu, produkowane są w Hyderabadzie (stan Andhra Pradesh) oraz w Kalkucie (Bengal Zachodni). W telugujęzycznych filmach mamy mniej wątków miłosnych niż w tych z Bombaju. Znajdziemy za to więcej akcji i poważniejsze tematy. Posłuchamy też indyjskiej muzyki i zobaczymy taniec, ale w dużo mniejszej skali niż w produkcjach bollywoodzkich.


ZWIASTUN:


 

Bookmark and Share

archiwum