kpb

Dojrzałe Kino & 64. Krakowski Festiwal Filmowy: Jestem postacią fikcyjną

DOJRZAŁE KINO: JESTEM POSTACIĄ FIKCYJNĄ
(reż. Arkadiusz Bartosiak)

pokaz specjalny
 w ramach 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego
środa, 29 maja 2024, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14391_0.jpg

Zapraszamy na specjalną odsłonę cyklu Dojrzałe Kino podczas 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. W środę, 29 maja, tradycyjnie o godzinie 11.00, seniorzy obejrzą film otwarcia 64. KFF, dokument Jestem postacią fikcyjną w reżyserii Arkadiusza Bartosiaka. Gośćmi pokazu będą: aktor Andrzej Seweryn, producentka Katarzyna Kubacka-Seweryn oraz reżyser Arkadiusz Bartosiak. Twórcy spotkają się z widzami po projekcji. Rozmowę poprowadzi red. Maria Malatyńska.

Dokument Jestem postacią fikcyjną nie jest filmem biograficznym, lecz uchwyconym w ruchu portretem wybitnego europejskiego artysty. Za tajemniczą tytułową postacią ukrywa się Andrzej Seweryn - aktor, reżyser, dyrektor, społecznik, a w filmie Arkadiusza Bartosiaka przede wszystkim człowiek, który nie osiada na laurach i wciąż szuka nowych wyzwań. Film otworzy 64. Krakowski Festiwal Filmowy w niedzielę, 26 maja, w Kinie Kijów, a seniorzy obejrzą go w środę, 29 maja, o 11.00 w Kinie Pod Baranami..

Jak prawdziwie sportretować artystę, który się nie zatrzymuje? Który pędzi przez życie i przez swoją sztukę z siłą tornada? Uznałem, że jest tylko jedna skuteczna metoda – dać się tej sile porwać. Rzucić się w wir. Mam nadzieję, że właśnie taki jest nasz film. – wyznaje reżyser dokumentu Arkadiusz Bartosiak.

Jestem postacią fikcyjną to energetyzujący, niezwykle dynamiczny film, który ani na chwilę nie odstępuje swojego głównego bohatera. Zamiast “gadających głów” pokazuje żywą materię, w której wspomnienia splatają się w jedno z aktualną działalnością artysty - filmową, teatralną, a także aktywistyczną.

Film Jestem postacią fikcyjną będzie można zobaczyć u nas w środę, 29 maja, w cyklu Dojrzałe Kino. Po projekcji odbędzie się spotkanie z  aktorem Andrzejem Sewerynemproducentką Katarzyną Kubacką-Seweryn oraz reżyserem Arkadiuszem Bartosiakiem które poprowadzi red. Maria Malatyńska. Na uczestników wydarzenia czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.

BILETY dla seniorów: 20 zł

64. Krakowski Festiwal Filmowy to najważniejsze w Polsce święto kina dokumentalnego, krótkometrażowego i animowanego. Festiwalowe pokazy odbędą się w krakowskich kinach studyjnych, w tym w Kinie Pod Baranami, w dniach 26 maja - 2 czerwca. Pełny program dostępny jest na stronie: www.krakowfilmfestival.pl

O FILMIE:
JESTEM POSTACIĄ FIKCYJNĄ | I AM THE CREATION OF FICTION
(Arkadiusz Bartosiak) PL 2024, 75'64. Krakowski Festiwal Filmowy: film otwarcia, udział w Konkursie Polskim

„Osiągnąłem w życiu wszystko, co chciałem” - mówi wybitny polski aktor Andrzej Seweryn, a potem porywa nas w dynamiczną podróż po kolejnych wyzwaniach zawodowych, jakie podejmuje wciąż z młodzieńczą werwą. To nie jest biografia podsumowująca jego życiowy dorobek artystyczny - setki wybitnych ról filmowych i teatralnych, działalność polityczną czy wieloletnią rolę dyrektora Teatru Polskiego. Aktor pozostaje u szczytu kariery i ani na chwilę nie zwalnia. Kamera staje się towarzyszem jego codziennych zajęć, dzięki czemu z bliska widzimy rodzące się na gorąco emocje i pasję do pracy.

Film prezentowany z angielskimi napisami.


Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14220_2.jpg   

    

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum