kpb

Baranki w Pieluchach: Monster

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:

MONSTER (reż. Hirokazu Koreeda)
czwartek, 23 maja 2024, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14328_0.jpg

Pełna zaskoczeń, doskonale skonstruowana opowieść o dziecięcych tajemnicach. Nagrodzony na festiwalu w Cannes film Monster Hirokazu Koreedy to kolejny film prezentowany w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. Pokaz w czwartek, 23 maja, o godzinie 11.00.

Chłopiec dręczony w szkole przez nauczyciela. Zaniepokojona matka. Dziecko oskarżane o znęcanie się nad kolegą. W swoim najnowszym filmie, Hirokazu Koreeda tworzy szkatułkową opowieść o niezrozumieniu, bezsilności, skomplikowanych relacjach, a także japońskim systemie edukacji. Lawirując między gatunkowymi kliszami zastanawia się: kto jest tytułowym potworem?

Monster to historia opowiedziana z kilku różnych perspektyw - niczym Rashomon Utytułowany japoński reżyser układa swoje filmowe puzzle z chirurgiczną precyzją, umiejętnie odsłaniając przed widzami kolejne sekrety bohaterów.

Hirokazu Koreeda po raz pierwszy od debiutu (Maborosi z 1995 roku) wyreżyserował film na podstawie scenariusza, którego sam nie napisał. Autorem tego nagrodzonego na festiwalu w Cannes tekstu jest Yûji Sakamoto. Kiedy kręcę film, nieustannie wątpię w swój scenariusz. Jednak realizując scenariusz napisany przez kogoś innego, wydawało mi się, że plan zdjęciowy jest bardzo jasny, ponieważ nie muszę naprawiać błędów w pisaniu. Kręcąc ten film, świetnie się bawiłem, a zawdzięczam to wspaniałemu scenariuszowi Sakamoto - powiedział w wywiadzie Koreeda.

Autorem muzyki do filmu jest legendarny japoński kompozytor Ryūichi Sakamoto, autor ścieżek dźwiękowych do takich tytułów jak Ostatni cesarz, Pod osłoną nieba czy Mały Budda. Sakamoto zmarł w marcu 2023 roku w wieku 71 lat. Monster to ostatni film, do którego stworzył muzykę.

Zapraszamy również na platformę www.e-kinopodbaranami.pl, gdzie można zobaczyć wcześniejsze filmy Hirokazu Koreedy: Nasza młodsza siostra, Złodziejaszki i Baby Broker.

Baranki w Pieluchach to seanse filmowe, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.

BILETY: 24 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.

UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku w Kinie Pod Baranami!

O FILMIE:
MONSTER | MONSTER
(Hirokazu Koreeda) JP 2023, 126’MFF w Cannes 2023 - wygrana: Złota Palma - Najlepszy scenariusz (Yûji Sakamoto), Nagroda Specjalna - Palma 'Queer' dla filmu pełnometrażowego (Hirokazu Koreeda)
MFF w Cannes 2023 - nominacja: Złota Palma - Udział w konkursie głównym (Hirokazu Koreeda)


Nominowany do Oscara i nagrodzony Złotą Palmą mistrz storytellingu Hirokazu Koreeda powraca z nowym, subtelnym i niezwykle poruszającym filmem. Tworzy pełną zaskoczeń, doskonale skonstruowaną opowieść o dziecięcych tajemnicach.

Monster ukazuje trzy perspektywy tej samej, z pozoru prostej, historii. Bójka w szkole, moralnie niepewny nauczyciel i matka walcząca o syna. Kolejne puzzle układane są przez Koreedę z chirurgiczną precyzją i odsłaniają przed widzem sekrety bohaterów. To opowieść o tym, jak przyjaźń, miłość i odrzucenie tak często istnieją w tym samym kontinuum.

Emocje filmowe potęgowane są przez najwyższej próby ścieżkę dźwiękową, będącą ostatnią pracą nagrodzonego Oscarem kompozytora Ryuichiego Sakamoto.

ZWIASTUN: 
 


 

 

MiastoDzieci.pl

CzasDzieci.pl

http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg

 


Bookmark and Share

archiwum