kpb

Sztuka na ekranie: Muzeum Prado - kolekcja cudów

SZTUKA NA EKRANIE
MUZEUM PRADO - KOLEKCJA CUDÓW
(reż. Valeria Parisi)
w ramach niedzielnych spotkań
z arcydziełami światowego malarstwa i rzeźby
niedziela, 19 maja 2024, godz. 13.00
Kino Pod Baranami

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14318_2.jpg

W majowe i czerwcowe niedziele zapraszamy na spotkania z arcydziełami światowego malarstwa i rzeźby w ramach cyklu pokazów pod hasłem SZTUKA NA EKRANIE. W niedzielę, 19 maja, o godz. 13.00, pokażemy dokument Muzeum Prado - kolekcja cudów. To filmowa podróż po jednym z najsłynniejszych muzeów świata, które obchodzi właśnie jubileusz 200-lecia istnienia.

SZTUKA NA EKRANIE to spotkania z arcydziełami światowego malarstwa i rzeźby za pośrednictwem wyjątkowych filmów dokumentalnych, które będzie można zobaczyć w majowe i czerwcowe niedziele w Kinie Pod Baranami.

W programie projekcje filmów o wybitnych artystach tworzących w różnych epokach (Botticelli, Van Gogh, Tycjan, Gustav Klimt i Egon Schiele) oraz filmowe podróże po słynnych galeriach sztuki, takich jak Muzeum Prado w Madrycie czy Galerii Uffizi we Florencji.

Pierwszy film cyklu to Muzeum Prado - kolekcja cudów w reżyserii Valerii Parisi, który będzie można u nas zobaczyć w niedzielę, 19 maja, o godzinie 13.00. Film powstał z okazji 200. rocznicy założenia słynnego hiszpańskiego Muzeum. Aktor Jeremy Irons jest przewodnikiem podczas podróży po muzealnej kolekcji, odkrywając jej tajemnice i ukryte skarby. Film uważnie przygląda się dziełom takich artystów jak Vélazquez, Rubens, Tycjan, Mantegna, Goya czy El Greco, a także opowiada o losach madryckiego Muzeum i jego fundatorów.

Do końca czerwca wyświetlimy łącznie sześć filmów dokumentalnych. Bilety z seansów upoważniają do zniżki w Dzikie Wino Wine Bar oraz w Piwnicy pod Baranami.

PROGRAM:
niedziela, 19 maja, g. 13.00
MUZEUM PRADO - KOLEKCJA CUDÓW | THE PRADO MUSEUM. A COLLECTION OF WONDERS
(Valeria Parisi) IT/ES 2019, 90’


KOLEJNE POKAZY:
niedziela, 2 czerwca, g. 13.00
VAN GOGH. POLA ZBÓŻ I ZACHMURZONE NIEBIOSA
| VAN GOGH: TRA IL GRANO E IL CIELO
(Giovanni Piscaglia) IT 2018, 85’
niedziela, 9 czerwca, g. 13.00

KLIMT & SCHIELE. EROS I PSYCHE | KLIMT & SCHIELE - EROS AND PSYCHE
(Michele Mally) IT 2018, 90’
niedziela, 16 czerwca, g. 13.00

GALERIA UFFIZI WE FLORENCJI: PODRÓŻ W GŁĄB RENESANSU | FLORENCE AND THE UFFIZI GALLERY
(Luca Viotto) IT 2015, 95’
niedziela, 23 czerwca, g. 13.00

BOTTICELLI, FLORENCJA I MEDYCEUSZE
| BOTTICELLI, FLORENCE AND THE MEDICI
(Marco Pianigiani) IT  2021, 94’
niedziela, 30 czerwca, g. 13.00
TYCJAN: IMPERIUM BARW
| TIZIANO. L'IMPERO DEL COLORE
(Laura Chiossone, Giulio Boato) IT 2022, 90’


BILETY:
28 zł
(normalny) 
24 zł (ulgowy) 
20 zł (klubowy/senior)
Karnet (6 filmów): 108 zł
Karnet
(3 filmy): 57 zł
Aby zakupić Karnet online, prosimy o kontakt: kasa@kinopodbaranami.pl
Z biletami z seansów - zniżka w dwóch kawiarniach w Pałacu pod Baranami: Dzikie Wino Wine Bar oraz Piwnica pod Baranami.


O FILMIE:
MUZEUM PRADO - KOLEKCJA CUDÓW | THE PRADO MUSEUM. A COLLECTION OF WONDERS
(Valeria Parisi) IT/ES 2019, 90’


Museo Nacional del Prado to jedno z najsłynniejszych muzeów świata, które istnieje już od 205 lat. Madrycką chlubę odwiedza rocznie 3 miliony zwiedzających, by podziwiać ponad 8000 zgromadzonych tam dzieł. Prado ma unikatową kolekcję malarstwa hiszpańskiego, włoskiego, niderlandzkiego, flamandzkiego oraz niemieckiego, francuskiego i angielskiego, a także zbiory rzeźby rzymskiej i staroiberyjskiej oraz wyroby rzemiosła artystycznego.
 
Po muzeum i dziełach Velázqueza, Rubensa, Tycjana, Mantegna, Boscha, Goi czy El Greca oprowadza laureat Oscara – aktor Jeremy Irons (Rodzina Borgiów, Misja, Kochanica Francuza). Opowiada o historii Hiszpanii i całego europejskiego kontynentu, historii królów, królowych, dynastii, wojen, porażek i zwycięstw, ale też o życiu ludzi nierozerwalnie związanych z muzeum: malarzy, artystów, architektów, kuratorów i kolekcjonerów. To jedyna w swoim rodzaju okazja, by odkryć piękno zachowane w zbiorach tej świątyni sztuki.

ZWIASTUN:PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum