kpb

Baranki Dzieciom: Bolek i Lolek na dzikim zachodzie - pokaz bajek i warsztaty muzyczne

BARANKI DZIECIOM: BOLEK I LOLEK NA DZIKIM ZACHODZIE
pokaz bajek i warsztaty muzyczne
niedziela, 12 maja 2024, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13868_0.jpg

Zapraszamy najmłodszych widzów na kolejne spotkanie w ramach cyklu Baranki Dzieciom. W niedzielę, 12 maja, tradycyjnie o godzinie 11.00, maluchy wybiorą się na Dziki Zachód wraz z ulubieńcami wielu pokoleń, Bolkiem i Lolkiem. Warsztaty muzyczne, po seansie poprowadzi Maciej Trifonidis.
 
Przed nami kolejne spotkanie z parą najbardziej znanych bohaterów w historii polskiej animacji, Bolkiem i Lolkiem. Mali widzowie zobaczą zestaw bajek zrealizowanych w konwencji westernu, opowiadających o zmaganiach dzielnych chłopców z groźnym bandytą Pif-Pafem. Perypetie małych bohaterów bywają i zabawne, i niebezpieczne, ale zawsze kończą się sukcesem.

 
BILETY: 18 zł

Na każdego małego widza odwiedzającego Kino po raz pierwszy, czeka pamiątkowy dyplom, który może z dumą powiesić na ścianie pokoju.
 
W kasie Kina Pod Baranami, w cenie 5 zł, dostępny jest Kinowy Pamiętnik, w którym mali widzowie mogą zapisywać, kolorować i wyklejać wspomnienia ze swoich pierwszych kinowych doświadczeń.
 

PROGRAM:
POKAZ BAJEK - czas trwania: 38'
BOLEK I LOLEK NA DZIKIM ZACHODZIE - zestaw bajek
czas trwania: 38’


OBROŃCY PRAWA
(Stanisław Dülz) PL 1971, 10'

Bolek i Lolek wraz z szeryfem ścigają groźnego bandytę Pif Pafa, który obrabował bank. Opryszek trafia za kratki.

 

POSTRACH TEKSASU
(Stanisław Dülz) Pl 1972, 10'

Rabuś Pif-Paf wzywa z więzienia na pomoc swojego przyjaciela, zwanego Postrachem Teksasu. Bolek i Lolek zmuszają rewolwerowca do ucieczki.

 

POŚCIG
(Władysław Nehrebecki) PL 1972, 10'

Będący na Dzikim Zachodzie Bolek i Lolek ścigają bandytę, który obrabował dyliżans.

 

PORWANY EKSPRES
(Wacław Wajser) PL 1972, 9'

Złodziej Pif-Paf ze zrabowanymi pieniędzmi ucieka pociągiem. Bolek i Lolek wyruszają drezyną za pędzącą lokomotywą i ujmują przestępcę.WARSZTATY MUZYCZNE (czas trwania: 60')

Warsztaty muzyczne poprowadzi Maciej Trifonidis - kompozytor, multiinstrumentalista, producent radiowy, telewizyjny i muzyczny; pisarz, wydawca, animator kultury. Założyciel i lider zespołów: TRIFONIDIS ORCHESTRA, 3275 kg ORCHESTRA, Tricphonix, Trifonidis POLIN Projekt, Trifonidis „Motion Pictures” Project, 15 cm above the ground, oraz zespołów/orkiestr warsztatowych, edukacyjnych. Współtwórca formacji Horny Trees. Właściciel wydawnictwa SlowdownRecords.

Na muzykę Macieja Trifonidisa wpływ ma wiele czynników, między innymi fascynacja muzyką etniczną i instrumentami ludowymi, dzieciństwo spędzone w Afryce Północnej (Tripolis, Libia), w środowisku multikulturowym, tworzonym przez obywateli Turcji, Pakistanu, Indii, Bangladeszu, Korei, Wietnamu, Algierii, Tunezji, Sudanu, liczne podróże oraz polsko-greckie korzenie. Zetknięcie z tą wielokulturowością jest wyczuwalne w kompozycjach, melodyce oraz sposobie komponowania.


PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum