kpb

Reel Rock 18 - pokaz filmów wspinaczkowych

REEL ROCK 18
pokaz filmów wspinaczkowych
środa, 22 maja 2024, godz. 20.00
Kino Pod Baranami

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14259_2.jpg

Po raz pierwszy na pokaz u nas trafią filmy wspinaczkowe Reel Rock! Podczas seansu 22 maja widzowie przeżyją wejście na mityczne Mount Mizugaki, poczują emocje towarzyszące zdobywaniu peruwiańskiego 6-tysięcznika, poznają społeczność wspinaczy w ogarniętej wojną Ukrainie i zobaczą deep water solo na Majorce w wykonaniu kobiecego duetu.

Od 2005 roku seria filmów wspinaczkowych Reel Rock opowiada piękne historie o wybitnych sportowcach i ich osiągnięciach. Twórcy tej kolekcji – Josh Lowell, Peter Mortimer i Nick Rosen – mają na koncie takie pełnometrażowe tytuły jak Buntownicy na krawędzi, The Dawn Wall oraz The Alpinist.

Filmy Reel Rock będzie można zobaczyć w siedmiu miastach Polski - w tym w Krakowie, w Kinie Pod Baranami. Pokaz odbędzie się w środę, 22 maja, o godzinie 20.00. W programie są cztery krótkometrażowe filmy dokumentalne o wspinaniu w różnych zakątkach globu.

W filmie With My Heart (reż. Andrea Cossu) japoński wspinacz Sachi Amma mierzy się z mitycznym szczytem Mount Mizugaki. Jestem zwyczajnie poruszony, zachwycony i składam ukłon temu cudowi - mówił sportowiec na koniec tej niezwykłej wyprawy. Ze szczególną górą mierzą się również znani alpiniści Josh Wharton i Vince Anderson, którzy w filmie Jirishanca (reż. Josh Lowell, Peter Mortimer) podejmują próbę wejścia na tytułowy sześciotysięcznik w Andach Peruwiańskich. Climbing Never Die (reż. Matt Groom, Nick Rosen) to poruszająca opowieść o pasji i patriotyzmie osadzona w ogarniętej wojną Ukrainie. Sport i polityka są ze sobą powiązane, niezależnie od tego, jak bardzo chcemy udawać, że tak nie jest - zauważa twórca filmu, Matt Groom. Yeah Buddy (reż. Josh Lowell) to wspaniała historia o wspinaniu na nadmorskie skały oraz spotkaniu dwóch sportowych pokoleń: młodej adeptki Angie Scarth-Johnson i doświadczonej mistrzyni Hazel Findlay.

Łączny czas trwania pokazu: 124 minuty.

Organizatorem wydarzenia jest dystrybutor Filmygorskie.pl
Partnerem wydarzenia jest sklep 8a.pl


BILETY: 45 zł

HARMONOGRAM:
środa, 22 maja
20.00 REEL ROCK 18
pokaz czterech filmów wspinaczkowych

O FILMACH:
JIRISHANCA | JIRISHANCA
czas trwania: 31’
https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14258_0.jpg
Znani alpiniści Josh Wharton i Vince Anderson podejmują próbę klasycznego wejścia na szczyt Jirishanca – 6-tysięcznika leżącego w Andach Peruwiańskich, który zachwyca i przyciąga wielu wspinaczy. Zespół musi się zmierzyć z różnymi wyzwaniami – czekają ich trudności 5.13, zalodzone dachy, techniczny teren mikstowy i zdradliwe śnieżne grzyby. Podczas pokonywania Italian Route wspinacze starają się pogodzić ryzyko, będące nieodłącznym elementem takich wyzwań, ze swoją miłością do górskich przygód.


WITH MY HEART | WITH MY HEART
czas trwania: 22’
https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14258_1.jpg
Sachi Amma długo szukał swojej drogi. Zaczynał od wspinania sportowego i trzykrotnie zdobył tytuł mistrza świata w tej dziedzinie. Z czasem wspinaczka tradowa stała mu się znacznie bliższa od podium i tytułów. Urzekł go nie tylko jej wymiar fizyczny, ale również duchowy. Punktem kulminacyjnym filozoficzno-górskiej podróży Japończyka jest próba wytyczenia wizjonerskiej drogi na Mount Mizugaki.


CLIMBING NEVER DIE
| CLIMBING NEVER DIE
czas trwania: 38’
https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14258_2.jpg
Czy podczas wojny jest miejsce na wspinanie? Czy sportowa pasja pomaga utrzymać się przy życiu, czy wręcz przeciwnie – naraża je na dodatkowe niebezpieczeństwo? Matt Groom, dziennikarz sportowy, odbywa podróż w głąb ogarniętej wojną Ukrainy. Dociera do społeczności, którą spaja wspinaczka oraz patriotyzm, i poznaje ludzi próbujących ocalić swój system wartości w obliczu wojny.


YEAH BUDDY | YEAH BUDDY
czas trwania: 27’
https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14258_3.jpg
Angie Scarth-Johnson jest młodą australijską wspinaczką, która nieraz zadziwiła środowisko swoimi imponującymi osiągnięciami i rekordami. Tym razem jedzie na Majorkę z Hazel Findlay, doświadczoną w przygodowym wspinaniu, żeby spróbować swoich sił w deep water solo.PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum