kpb

Baranki Dzieciom: Zabawy na śniegu - pokaz bajek i warsztaty plastyczne

BARANKI DZIECIOM: ZABAWY NA ŚNIEGU
pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 25 luty 2024, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 Zapraszamy najmłodszych widzów do uczestnictwa w kolejnej odsłonie cyklu Baranki Dzieciom. W niedzielę, 25 lutego, mali widzowie zobaczą zestaw bajek Zabawy na śniegu. Po seansie odbędą się warsztaty plastyczne, które poprowadzi Agnieszka Doniec.


Choć za oknem nie widać już zimy, bajki prezentowane w ramach najbliższej odsłony cyklu Baranki Dzieciom pełne są śniegu i mrozu! Z zimowymi wyzwaniami zmierzą się lubiani przez dzieci bohaterowie, tacy jak Żubr Pomnik czy Mały Miś znany z serii Przytul mnie. Ponadto na ekranie pojawią się także beztroskie przedszkolaki – bohaterowie pełnego kolorów, polskiego serialu, genialna kucharka Mami Fatale oraz hipopotam Hip-Hip.

 

BILETY: 18 zł


Na każdego małego widza odwiedzającego Kino po raz pierwszy, czeka pamiątkowy dyplom, który może z dumą powiesić na ścianie pokoju.

W kasie Kina Pod Baranami, w cenie 5 zł, dostępny jest Kinowy Pamiętnik, w którym mali widzowie mogą zapisywać, kolorować i wyklejać wspomnienia ze swoich pierwszych kinowych doświadczeń.


PROGRAM:
POKAZ BAJEK
(czas trwania: 45')

ZABAWY NA ŚNIEGU

 

ODCINKI:

ŻUBR POMPIK: ŚNIEŻYCA
(Paweł Dębski) PL 2017
Przed rodziną żubrów pojawia się nowe wyzwanie. W tym roku Polinka po raz pierwszy widzi zimę. Rodzina postanawia pokazać jej różne niezwykłe rzeczy, które dzieją się o tej porze roku...

MAMI FATALE: ŚNIEŻNE WOJNY
(Łukasz Kacprowicz) PL 2012
Za oknem zima. Wszędzie śnieg, ale na śniegu można się cudownie bawić. Najpierw jednak Mami Fatale przygotowała chłodnik, o jakim śniła. To gazpacho. Pochodząca z Hiszpanii zupa podawana na zimno. A potem wszyscy poszli lepić pięknego bałwana. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że bałwan ożył...

HIP-HIP i HURRA: KTO UKRADŁ SŁOŃCE?
(Elżbieta Wąsik) PL 2014
W dzień przed Bożym narodzeniem do Hip-Hipa przychodzi Żyrafa Róża. Miała namalować gorylowi i jego rodzinie portret w plenerze jednak słońce zaszło szybciej niż zawsze, a kolejnego dnia miało miejsce to samo. W trakcie śledztwa Hip-Hip i Hurra spotyka Kingę która opowiada, że u jej rodzinny w Australii jest teraz upał. Hip-Hip podejrzewa listonoszkę o kradzież słońca. Zbulwersowany Hurra próbuje udowodnić, że Hip-Hip jest w błędzie.

PRZYTUL MNIE: ZIMOWY SEN
(Mateusz Jarmulski) PL 2016
Mały Miś budzi się w środku zimy i ze zdumieniem stwierdza, że świat jest… biały! I zimny! I nie ma nic do jedzenia! Na szczęście dzięki spotkanemu w lesie małemu wilkowi dowie się, że zima ma też swoje dobre strony.

PRZEDSZKOLAKI: ŚNIEGOWE KULE
(Piotr Furmankiewicz) PL 2013
W zimowy dzień przedszkolaki bawią się, strzelając do siebie kulkami śniegu. Sąsiad, który podgląda zabawę, obrywa przypadkową kulą i postanawia włączyć się do zabawy. Śnieżne kule pana Benka są stanowczo za duże i o mały włos doszłoby do trafienia.

WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 60')

Warsztaty plastyczne poprowadzi Agnieszka Doniec - animatorka kultury i edukatorka. Przez wiele lat związana z Muzeum Fotografii w Krakowie. Kocha koty i Caravaggia.

 

  

PATRON MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum