kpb

National Theatre Live: Vanya - pokaz specjalny spektaklu

NATIONAL THEATRE LIVE:
VANYA (reż. Sam Yates)
pokaz specjalny spektaklu
środa, 24 lipca 2024, godz. 18.00

Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14104_5.jpg

W środę, 24 lipca, w ramach cyklu National Theatre Live, zapraszamy na specjalny pokaz śmiałej reinterpretacji klasycznego dramatu Czechowa, spektaklu Vanya autorstwa brytyjskiego dramatopisarza Simona Stephensa. Oparte na ponadczasowym utworze Czechowa przedstawienie wystawione było na londyńskim West Endzie i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. W roli głównej wystąpił Andrew Scott, którego można również zobaczyć w piątek, 26 lipca w retransmisji spektaklu Present Laughter - uwspółcześnionej wersji komedii Noëla Cowarda.

Vanya to śmiała reinterpretacja klasycznej sztuki Antona Czechowa Wujaszek Wania. Uznany brytyjski aktor Andrew Scott wciela się w galerię niezwykłych bohaterów by ukazać złożoność ludzkiej natury - jej komizm i tragizm. Tworzy silną, intymną więź z publicznością, wciągając ją do niezwykłego świata wyobraźni słynnego dramaturga.

Autorem sztuki Vanya jest angielski dramaturg Simon Stephens. Spektakl wyreżyserował Sam Yates, którego debiutancki film Magpie z Daisy Ridley czeka obecnie na swoją międzynarodową premierę.

Wystawiany na West Endzie spektakl Vanya to prawdziwy popis aktorskiej wirtuozerii Andrew Scotta, który po mistrzowsku żongluje rolami, wchodząc na scenę jako jedna postać i wchodząc jako całkowicie inna.

Andrew Scott: Rozdzierający serce, zabawny, seksowny, druzgocący - geniusz i znajomość ludzkiej natury Czechowa po prostu mnie powala. To prawdziwy zaszczyt i wyjątkowe wyzwanie, że mogę tchnąć w tą niesamowitą sztukę nowe życie na West Endzie.

Sam Yates, reżyser: Sztuka Czechowa jest pełna afirmacji życia i rozdzierająca serce, a ludzkie zachowania są w niej analizowane niemal jak pod mikroskopem. Vanya przenosi to studium na nowy poziom, wykorzystując siłę wyjątkowego połączenia między aktorem a publicznością, które jest możliwe tylko w teatrze.

Dwa dni później w piątek, 26 lipca będzie można zobaczyć inny spektakle z udziałem dwukrotnie nominowanego do Złotego Globu irlandzkiego aktora Andrew Scotta. Present Laughter to uwspółcześnionej wersji komedii Noëla Cowarda. W ostatnim czasie można było również podziwiać jego występy m.in. w filmie Dobrzy nieznajomi oraz serialu Ripley.

Oba spektakle zostaną wyświetlone w wersji oryginalnej (j. angielski) z polskimi napisami.

HARMONOGRAM:
środa, 24 lipca 2024
18.00 VANYA | VANYA
(Sam Yates) GB 2024, 121’

BILETY:
35 zł (normalny)
28 zł (ulgowy)
25 zł (klubowy)

O SPEKTAKLU:
VANYA | VANYA
(Sam Yates) GB 2024, 121’Andrew Scott (Fleabag, Czarne lustroDobrzy nieznajomi) w nietypowej wersji Wujaszka Wanii Czechowa autorstwa Simona Stephensa (Ciekawy przypadek psa nocną porą). Nadzieje, marzenia, skrywane żale i jeden aktor w wielu wcieleniach – nowa adaptacja z uwagą bada złożoność ludzkich emocji.
WCZEŚNIEJSZE POKAZY:
niedziela, 24 marca 2024, godz. 18.00
Kino Pod Baranami

wtorek, 26 marca 2024, godz. 18.00
Kino Pod Baranami

czwartek, 4 kwietnia 2024, godz. 18.15
Kino Pod Baranami

wtorek, 7 maja 2024, godz. 18.00
Kino Pod Baranami


PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

Repertuar:

Środa 24 lipca // Wednesday, July 24

Bookmark and Share

archiwum