kpb

Baranki w Pieluchach: Dobrzy nieznajomi

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:

DOBRZY NIEZNAJOMI (reż. Andrew Haigh)
czwartek, 22 lutego 2024, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14099_0.jpg

W czwartek, 22 lutego, o godzinie 11.00, zapraszamy na kolejny film prezentowany w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. W programie Dobrzy nieznajomi (reż. Andrew Haigh) - zawieszony między jawą a snem melodramat z Paulem Mescalem i Andrew Scottem w rolach głównych.

Baranki w Pieluchach to seanse filmowe, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.

Brytyjski reżyser Andrew Haigh dał się poznać na przestrzeni lat jako mistrz kameralnych opowieści, w których subtelnie przygląda się relacjom między bohaterami. Twórca takich filmów jak 45 lat, Polegaj na mnie czy Zupełnie inny weekend, w swojej najnowszej produkcji snuje historię z pogranicza jawy i snu.

W filmie Dobrzy nieznajomi zmagający się z brakiem weny scenarzysta Adam spędza jedną noc ze swoim tajemniczym sąsiadem. Coraz bardziej zanurza się w przeszłości, aż trafia do rodzinnego domu, w którym wciąż mieszkają jego zmarli przed laty rodzice.

W filmie wystąpili m.in.: Paul Mescal (Aftersun), Andrew Scott (seriale Fleabag i Sherlock), Claire Foy (serial The Crown, Pierwszy człowiek) i Jamie Bell (Rocketman, Billy Elliot).

Reżyser o filmie: Opowiadając o zmaganiach z przeszłością mojego bohatera, nagle zmuszony byłem do zmierzenia się z własną przeszłością. Nie wiem, czy to było naiwne, zarówno od strony emocjonalnej, jak i filozoficznej; dość powiedzieć, że to był dziwny katartyczny eksperyment.

OSTRZEŻENIE
Film zawiera fragmenty, w których występuje migające światło i dynamiczne zmiany kolorów, które mogą wywołać atak epilepsji u osób wrażliwych.


BILETY: 24 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.

UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku w Kinie Pod Baranami!

O FILMIE:
DOBRZY NIEZNAJOMI | ALL OF US STRANGERS
(Andrew Haigh) GB/US 2023, 105’Złote Globy 2024 - nominacja: Złoty Glob - Najlepszy aktor w dramacie (Andrew Scott)
BAFTA 2024 - nominacje: Najlepszy film brytyjski (Andrew Haigh), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Claire Foy), Najlepszy aktor drugoplanowy (Paul Mescal), Najlepszy reżyser (Andrew Haigh), Najlepszy scenariusz adaptowany (Andrew Haigh)


Jedna noc i spotkanie z tajemniczym sąsiadem Harrym (Paul Mescal) całkowicie odmienia dotychczasowe życie Adama (Andrew Scott), mieszkańca opustoszałego londyńskiego bloku. W miarę rozwoju ich relacji Adama coraz bardziej pochłaniają wspomnienia z przeszłości. W pewnym momencie postanawia wrócić do miasteczka, w którym dorastał. Gdy trafia do rodzinnego domu, odnajduje swoich rodziców (Claire Foy i Jamie Bell) takimi, jakich pamięta z dnia ich śmierci przed trzydziestu laty.


ZWIASTUN:

 
 


 

 

MiastoDzieci.pl

CzasDzieci.pl

http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg

 


Bookmark and Share

archiwum