kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Przesilenie zimowe

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina
PRZESILENIE ZIMOWE (reż. Alexander Payne)
sobota, 10 lutego 2024, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14071_0.jpg

Nominowany do pięciu Oscarów, nostalgiczny komediodramat, który może stać się kultowym filmem świątecznym! Obsypane nagrodami Przesilenie zimowe w reżyserii Alexandra Payne’a będzie można zobaczyć w sobotę, 10 lutego, w ramach Spotkania Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów. Seans poprzedzi prelekcja, a po projekcji odbędzie się dyskusja. Bilety dla uczniów: 18 zł.

Przesilenie zimowe rozgrywa się w ośnieżonej Nowej Anglii, w szkole z internatem. Reżyser Alexander Payne (Bezdroża, Spadkobiercy) z powodzeniem odtwarza na ekranie lata 70., co czuć również w stylu filmu, który jest pomysłową mieszanką dawnych technik filmowych i nieco już zapomnianych środków wyrazu.

To błyskotliwa opowieść o dorastaniu, życiowych rozczarowaniach, tworzeniu więzi. O zwykłych ludziach oraz ich małych i wielkich dramatach. W obsadzie nominowani do Oscara Paul Giamatti (Bezdroża, Człowiek ringu) i Da'Vine Joy Randolph (Nazywam się Dolemite, serial Idol) oraz młody debiutant Dominic Sessa.
 
Prelekcję przed filmem wygłosi Aleksandra Denis - uczennica Liceum Ogólnokształcącego „Radosna Nowina 2000” w Piekarach. Oddana miłośniczka muzyki new wave, Kieślowskiego i teatru. W wolnym czasie gra na perkusji, wysyła znajomym zdjęcia swojego kota lub podziwia Kraków o późnych porach.

Po projekcji odbędzie się dyskusja.

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina to dyskusyjny klub filmowy, w którym kochający kino młodzi widzowie mogą oglądać premierowe nowości, a po seansie - w luźnej atmosferze - dyskutować o tym, co zobaczyli

BILETY dla uczniów: 18 zł

ZIELONA KARTA
Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami, przysługuje 1 stempel na Zielonej Karcie (do odebrania w kasie Kina). Pięć stempli to jedna darmowa wejściówka na wybrany film.


O FILMIE:
PRZESILENIE ZIMOWE | THE HOLDOVERS
(Alexander Payne) US 2023, 133’MFF w Toronto 2023 - wygrana: Nagroda Publiczności - Drugie miejsce (Alexander Payne)
Złote Globy 2024 - wygrane: Najlepszy aktor w komedii lub musicalu (Paul Giamatti), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Da'Vine Joy Randolph)
Złote Globy 2024 - nominacje: Najlepsza komedia lub musical
BAFTA 2024 - nominacje: Najlepszy film (Mark Johnson), Najlepszy aktor pierwszoplanowy (Paul Giamatti), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Da'Vine Joy Randolph), Najlepszy aktor drugoplanowy (Dominic Sessa), Najlepszy reżyser (Alexander Payne), Najlepszy scenariusz oryginalny (David Hemingson)
Oscary 2024 - nominacje: Najlepszy film, Najlepszy aktor pierwszoplanowy (Paul Giamatti), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Da'Vine Joy Randolph), Najlepszy scenariusz oryginalny (David Hemingson), Najlepszy montaż (Kevin Tent)


Rok 1970. Zbliża się Boże Narodzenie. Samotny nauczyciel Paul (Paul Giamatti) zostaje w szkole, aby pilnować uczniów, którzy nie wracają do domów na święta. Ostatecznie pod jego opiekę trafia tylko jeden nastolatek - sprawiający kłopoty Angus (Dominic Sessa), któremu grozi wydalenie z placówki za fatalne zachowanie. Do mężczyzn dołącza również kucharka (Da'Vine Joy Randolph), która zmaga się z osobistą tragedią.

Tych troje życiowych rozbitków tworzy nieprawdopodobną świąteczną rodzinę, która przeżywa serię niezwykłych perypetii podczas dwóch śnieżnych tygodni w Nowej Anglii.

ZWIASTUN:
PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum