kpb

Spotkanie Filozoficzne: Bracia ze stali (przedpremiera!)

SPOTKANIE FILOZOFICZNE:
BRACIA ZE STALI (reż. Sean Durkin)
pokaz przedpremierowy i filozoficzna dyskusja
wtorek, 6 lutego 2024, godz. 20.05
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14059_0.jpg

Oparta na faktach historia wielkich ambicji, triumfów i rodzinnej klątwy. Film Bracia ze stali w reżyserii Seana Durkina zostanie pokazany przedpremierowo we wtorek, 6 lutego, w cyklu Spotkania Filozoficzne. Po seansie rozmowę inspirowaną filmem poprowadzi filmoznawczyni z filozoficznym zapleczem Anna Piskorska.

Film Bracia ze stali z rozmachem kreśli opowieść o amerykańskiej rodzinie, miłości podszytej rywalizacją oraz sukcesie, za który trzeba zapłacić wysoką cenę. To mieszanka wściekłości, wzruszenia i śmiechu, gwarantująca emocjonalny nokaut.

Najnowszy przebój studia A24 to rozpisana na dekady widowiskowa saga, która mierzy się z amerykańskim snem. Opowieść o surowym wychowaniu i cenie, jaką płacą dzieci, gdy rodzina zmienia się w nastawioną na zysk korporację. Bracia ze stali kierują reflektory na ring, jakim bywa rodzinny dom, gdzie toczy się najważniejsza z walk: o miłość, uznanie i uwagę.

Reżyserem filmu jest wyspecjalizowany w thrillerach psychologicznych Sean Durkin (Gniazdo), a autorem zdjęć Mátyás Erdély (Syn Szawła). W rolach głównych wystąpili: Zac Efron (Podły, okrutny, zły), Jeremy Allen White (serial The Bear) i Harris Dickinson (W trójkącie).

Po przedpremierowym pokazie filmu we wtorek, 6 lutego, odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi mgr Anna Piskorska - filmoznawczyni z filozoficznym zapleczem. Absolwentka studiów doktoranckich w ISzA UJ. Autorka kilkunastu autorskich kursów, współpracowała z WZiKS UJ, WSMiP UJ oraz Wydziałem Filozoficznym UJ. Zajmuje się wprowadzaniem pojęć filozoficznych do teorii filmu.

Spotkania Filozoficzne to cykl będący okazją do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem spotkań jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy. Realizowane we współpracy z Gutek Film pokazy od kilku lat odbywają się w Kinie Pod Baranami.


BILETY:
28 zł (normalny)
24 zł (ulgowy)
20 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:
BRACIA ZE STALI | THE IRON CLAW
(Sean Durkin) US/GB 2023, 130’


Surowy teksański ojciec – głowa rodu Von Erich – zrobi wszystko, by jego synowie osiągnęli w sporcie to, czego on sam nie zdołał. Za kulisami wrestlerskich widowisk, na punkcie których w latach 80. oszalała Ameryka, kryją się jednak brutalne treningi, złamane charaktery, przekreślone marzenia i poturbowane braterskie relacje. Rodzicielskie ambicje okazują się przekleństwem synów – na Von Erichów spada cios za ciosem. Czy niezwyciężeni dotąd bracia unikną wiszącego nad nimi fatum?


Premiera filmu: 16 lutego 2024


ZWIASTUN:


PATRONAT MEDIALNY:
Magazyn Filozofuj!Bookmark and Share

archiwum