kpb

Dream Scenario - pokazy przedpremierowe

DREAM SCENARIO (reż. Kristofer Borgli)
pokazy przedpremierowe
poniedziałek-czwartek, 25-28 grudnia 2023
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14002_0.jpg

25-28 grudnia zapraszamy na świąteczne pokazy przedpremierowe wyprodukowanego przez studio A24 filmu Dream Scenario z Nicolasem Cage’em w brawurowej i całkowicie zaskakującej roli.

Zainteresowany kulturą internetu, viralowością i fenomenem influencerów reżyser Kristoffer Borgli (Chora na siebie) eksploruje zarówno proces stawania się celebrytą, jak i szybką utratę sympatii mas. Zgłębiając te tematy, nie mógł lepiej dobrać odtwórcy głównej roli. Cage, którego twarz widnieje na tysiącach memów i zabawnych gadżetów, pokazuje tutaj nie tylko wybitny komediowy talent, ale także fenomenalny warsztat dramatyczny. Wyśmiewany za wybierane role, ale także nieustannie utrzymujący się na topie aktor dostał tu szansę na rozwinięcie skrzydeł.

BILETY:
26 zł (normalny)
21 zł (ulgowy)
18 zł (klubowy/senior)

HARMONOGRAM:

ŚRODA, 27 GRUDNIA, GODZ. 18.30
Sala Czerwona

CZWARTEK, 28 GRUDNIA, GODZ. 18.30
Sala Czerwona


O FILMIE:
DREAM SCENARIO | DREAM SCENARIO
(Kristoffer Borgli) US 2023, 100'Złote Globy 2024 - nominacje: Najlepszy aktor w komedii lub musicalu (Nicolas Cage)

Paul (Nicolas Cage) to sympatyczny, choć trochę nudny profesor akademicki, który znienacka zaczyna pojawiać się w snach milionów obcych ludzi – a wszyscy zadają sobie pytanie: dlaczego akurat on?

Zdobywca Oscara Nicolas Cage wciela się w rolę niedocenianego i niemal niezauważalnego szarego człowieka, którego los zmienia się diametralnie, odkąd co noc śni się obcym ludziom na całym świecie. Z dnia na dzień, a w zasadzie  z nocy na noc, Paul Matthews staje się celebrytą szczególnej kategorii. Nastoletnie córki przestają się go wstydzić, odzywa się do niego jego była, w oczach studentów zaczyna być cool, a na biurku przybywa lukratywnych kontraktów reklamowych. Wreszcie jest KIMŚ. Jednak szybko jego życie z ucieleśnienia marzeń staje się koszmarem, a z fascynującego fenomenu Paul staje się ofiarą cancel culture.

Polska premiera: 29 grudnia 2023


ZWIASTUN:
PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum