kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Wonka

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina
WONKA (reż. Paul King)
sobota, 16 grudnia 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13979_0.jpg

Filmowa bombonierka z Timothée Chalametem w roli najsłynniejszego cukiernika wszech czasów. Zachwycający kolorami film Wonka Paula Kinga będzie można zobaczyć w sobotę, 16 grudnia, w ramach ostatniego w tym roku kalendarzowym Spotkania Młodych Amatorów Kina. Seans poprzedzi prelekcja, a po projekcji odbędzie się dyskusja. Bilety dla uczniów: 16 zł.

Wonka w reżyserii Paula Kinga to tytuł prezentowany w ramach grudniowego SMAKu, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów. Film jest inspirowany ponadczasową książką Roalda Dahla i opowiada o początkach kariery Willy’ego Wonki, który po latach podróży przybywa do Londynu, aby rozkręcić swój własny, czekoladowy biznes.

W tytułowego bohatera wciela się jeden z ulubionych aktorów młodego pokolenia - Timothée Chalamet, który prezentuje na ekranie również swój talent wokalno-taneczny. Reżyserem filmu jest Paul King - doświadczony adaptator dziecięcej literatury, który zrealizował dwie części Paddingtona. W obsadzie produkcji znaleźli się również: Sally Hawkins, Rowan Atkinson, Olivia Colman, Keegan-Michael Key oraz Hugh Grant.

Pokaz filmu poprzedzi prelekcja, którą wygłosi Jagoda Paryła - Młoda Ambasadorka Kina Pod Baranami, uczennica VI Liceum Ogólnokształcącego. Interesuje się popkulturą, modą oraz sztuką. Nałogowo czyta książki, a w wolnym czasie piecze, troszkę pisze (zależy od pogody) oraz chodzi po Krakowie, odkrywając klimatyczne kawiarnie.

Po projekcji odbędzie się dyskusja.

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina to dyskusyjny klub filmowy, w którym kochający kino młodzi widzowie mogą oglądać premierowe nowości, a po seansie - w luźnej atmosferze - dyskutować o tym, co zobaczyli

BILETY dla uczniów: 16 zł

ZIELONA KARTA
Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami, przysługuje 1 stempel na Zielonej Karcie (do odebrania w kasie Kina). Pięć stempli to jedna darmowa wejściówka na wybrany film.


O FILMIE:
WONKA | WONKA
(Paul King) GB/US 2023, 116'Paul King, scenarzysta i reżyser filmów z cyklu Paddington, przedstawia oszałamiającą mieszankę magii, muzyki, chaosu i emocji, opowiedzianą z wielkim uczuciem i humorem. To niezaprzeczalnie żywiołowe i pomysłowe wielkoekranowe widowisko z Timothée Chalametem w roli tytułowej pokazuje widzom młodego Willy'ego Wonkę, pełnego pomysłów i zdeterminowanego, by zmienić świat dzięki swoim smakowitym wynalazkom. Udowadnia zarazem, że to, co najlepsze w życiu, zaczyna się od marzenia.


ZWIASTUN:
PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum