kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Maestro

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #320
MAESTRO (reż. Bradley Cooper)
pokaz z dyskusją
czwartek, 14 grudnia 2023, godz. 23.15
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13975_0.jpg


Poruszająca historia nieposkromionej miłości na całe życie. Maestro w reżyserii Bradleya Coopera, opowiadający o związku legendarnego kompozytora Leonarda Bernsteina z aktorką Felicią Montealegre to kolejny film prezentowany w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Pokaz 14 grudnia poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 16 zł.

Studencki Nocny Klub Filmowy to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.

Prezentowany na festiwalu w Wenecji film Maestro to poruszająca historia życia dyrygenta i kompozytora Leonarda Bernsteina oraz jego żony, chilijskiej aktorki Felicii Montealegre Bernstein. W rolach głównych wystąpili Carey Mulligan i Bradley Cooper (również reżyser filmu).

Maestro znakomicie wykorzystuje potencjał muzyki do oddawania stanów emocjonalnych bohaterów. Film opowiada o trwającej wiele dekad bliskiej relacji między małżonkami. Relacji niełatwej - nie tylko ze względu na specyfikę zawodu tytułowego mistrza. Mam nadzieję, że podczas oglądania zobaczycie, że między nimi jest po prostu kompletna, pełna więź. Ich związek jest nieuchronny. Odkąd się spotykają, jest coś, co bezpowrotnie przyciąga ich do siebie. I to wszystko - tłumaczy Carey Mulligan.

W trakcie pracy nad filmem Bradley Cooper ściśle współpracował z potomkami swojego bohatera oraz czerpał inspiracje z książki Famous Father Girl: A Memoir of Growing Up Bernstein autorstwa Jamie Bernstein, córki kompozytora. 


BILETY dla studentów: 16 zł


O FILMIE:
MAESTRO | MAESTRO
(Bradley Cooper) US 2023, 129’MFF w Wenecji 2023 - nominacja: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym (Bradley Cooper)
Złote Globy 2024 - nominacje: Najlepszy dramat, Najlepszy aktor w dramacie (Bradley Cooper), Najlepsza aktorka w dramacie (Carey Mulligan), Najlepszy reżyser (Bradley Cooper)

Wyreżyserowany przez Bradleya Coopera film Maestro to historia nieposkromionej miłości na całe życie. Film przedstawia relację dyrygenta i kompozytora Leonarda Bernsteina oraz aktorki Felicii Montealegre Cohn Bernstein. To opowieść o ponad 30-letnim związku: pierwszym spotkaniu na przyjęciu w 1946 roku, dwukrotnych zaręczynach, małżeństwie i trójce dzieci. Maestro to prawdziwy to hołd dla życia i sztuki.

W rolach głównych para nominowanych do Oscara aktorów: Carey Mulligan i Bradley Cooper. Ponadto w filmie wystąpili: Matt Bomer, Maya Hawke, Sarah Silverman i Michael Urie. Pierwotnie reżyserem Maestro miał być Martin Scorsese, jednak po zachwyceniu się Narodzinami gwiazdy - reżyserskim debiutem Bradleya Coopera - oddał funkcję w jego ręce.ZWIASTUN:


PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   


Bookmark and Share

archiwum