kpb

Maestro - pokazy w KPB

MAESTRO (reż. Bradley Cooper)
pokazy w Kinie Pod Baranami
od 8 grudnia 2023


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13952_0.jpg

Poruszająca historia nieposkromionej miłości na całe życie. Maestro to najnowszy film Bradleya Coopera, opowiadający o związku legendarnego kompozytora Leonarda Bernsteina z aktorką Felicią Montealegre. Film będzie można oglądać u nas od 8 grudnia.

Prezentowany na festiwalu w Wenecji film Maestro to poruszająca historia życia dyrygenta i kompozytora Leonarda Bernsteina oraz jego żony, chilijskiej aktorki Felicii Montealegre Bernstein. W rolach głównych wystąpili Carey Mulligan i Bradley Cooper (również reżyser filmu).

Maestro znakomicie wykorzystuje potencjał muzyki do oddawania stanów emocjonalnych bohaterów. Film opowiada o trwającej wiele dekad bliskiej relacji między małżonkami. Relacji niełatwej - nie tylko ze względu na specyfikę zawodu tytułowego mistrza. Mam nadzieję, że podczas oglądania zobaczycie, że między nimi jest po prostu kompletna, pełna więź. Ich związek jest nieuchronny. Odkąd się spotykają, jest coś, co bezpowrotnie przyciąga ich do siebie. I to wszystko - tłumaczy Carey Mulligan.

W trakcie pracy nad filmem Bradley Cooper ściśle współpracował z potomkami swojego bohatera oraz czerpał inspiracje z książki Famous Father Girl: A Memoir of Growing Up Bernstein autorstwa Jamie Bernstein, córki kompozytora.

W niedzielę (17 grudnia), w Filharmonii Krakowskiej odbył się Koncert na marimbę, smyczki i muzykę filmową. Z biletami z tego koncertu, widzowie będą mogli skorzystać ze zniżki na pokazy filmu Maestro w naszym Kinie. Zniżka pozwana na zakup biletu w cenie biletu klubowego - w weekend (18 zł) oraz w tygodniu (16 zł). 


O FILMIE:
MAESTRO | MAESTRO
(Bradley Cooper) US 2023, 129’MFF w Wenecji 2023 - nominacja: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym (Bradley Cooper)
Złote Globy 2024 - nominacje: Najlepszy dramat, Najlepszy aktor w dramacie (Bradley Cooper), Najlepsza aktorka w dramacie (Carey Mulligan), Najlepszy reżyser (Bradley Cooper)

Wyreżyserowany przez Bradleya Coopera film Maestro to historia nieposkromionej miłości na całe życie. Film przedstawia relację dyrygenta i kompozytora Leonarda Bernsteina oraz aktorki Felicii Montealegre Cohn Bernstein. To opowieść o ponad 30-letnim związku: pierwszym spotkaniu na przyjęciu w 1946 roku, dwukrotnych zaręczynach, małżeństwie i trójce dzieci. Maestro to prawdziwy to hołd dla życia i sztuki.

W rolach głównych para nominowanych do Oscara aktorów: Carey Mulligan i Bradley Cooper. Ponadto w filmie wystąpili: Matt Bomer, Maya Hawke, Sarah Silverman i Michael Urie. Pierwotnie reżyserem Maestro miał być Martin Scorsese, jednak po zachwyceniu się Narodzinami gwiazdy - reżyserskim debiutem Bradleya Coopera - oddał funkcję w jego ręce.

ZWIASTUN:
 PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum