kpb

Dojrzałe Kino: Niewierni w Paryżu

DOJRZAŁE KINO:
NIEWIERNI W PARYŻU (reż. Woody Allen)
środa, 6 grudnia 2023, godz. 12.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13947_0.jpg

Zapraszamy na kolejny pokaz w ramach cyklu Dojrzałe Kino. W środę, 6 grudnia, wyjątkowo o godzinie 12.00, seniorzy zobaczą film Niewierni w Paryżu. 50-ty film w dorobku Woody'ego Allena opowiadający o ważnej roli, jaką w naszym życiu odgrywa przypadek i szczęście. Pokaz poprzedzi prelekcja, a zwieńczy dyskusja, którą poprowadzi red. Maria Malatyńska.

50-ty film w dorobku reżysera i scenarzysty – Woody’ego Allena, twórcy nagrodzonych Oscarami®: O północy w Paryżu, Vicky Cristina Barcelona, Annie Hall czy niedawnych hitów W deszczowy dzień w Nowym Jorku i Śmietanka towarzyska. Twórca po raz czwarty w swojej karierze powraca na ulice francuskiej stolicy, aby opowiedzieć przewrotną i pełną ekscytującego napięcia historię pewnego romansu.

Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.


BILETY dla seniorów: 18 zł


O FILMIE:
NIEWIERNI W PARYŻU | COUP DE CHANCE
(Woody Allen) FR/GB 2023, 97’Fanny (Lou de Laâge) i Jean (Melvil Poupaud) sprawiają wrażenie idealnego małżeństwa – oboje mają sukcesy zawodowe, mieszkają w przepięknym apartamencie w ekskluzywnej dzielnicy Paryża i wydaje się, że są w sobie zakochani tak samo jak byli, kiedy spotkali się po raz pierwszy. Ale kiedy Fanny przypadkowo wpada na Alaina (Niels Schneider), byłego kolegę z liceum, zwala ją z nóg. Wkrótce spotykają się ponownie i stają się sobie coraz bliżsi...


ZWIASTUN:


 
 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum