kpb

Dojrzałe Kino: Napoleon

DOJRZAŁE KINO:
NAPOLEON (reż. Ridley Scott)
środa, 29 listopada 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13942_0.jpg

Zapraszamy na kolejny pokaz w ramach cyklu Dojrzałe Kino. W środę, 29 listopada, tradycyjnie o godzinie 11.00, seniorzy zobaczą imponujący rozmachem film historyczny Napoleon w reżyserii Ridleya Scotta. Pokaz poprzedzi prelekcja, a zwieńczy dyskusja, którą poprowadzi red. Maria Malatyńska.

Napoleon to monumentalne widowisko, przedstawiające drogę do władzy jednej z najbardziej znaczących postaci światowej historii - Napoleona Bonaparte. Ta imponująca swoim rozmachem produkcja filmowa, zrealizowana przez legendarnego reżysera Ridleya Scotta (Łowca androidów, Gladiator), pokazuje historię przyszłego cesarza Francuzów przez pryzmat jego burzliwego związku z jedyną prawdziwą miłością, Józefiną.

W rolach głównych wystąpili: Joaquin Phoenix (Gladiator, Joker) i Vanessa Kirby (serial The Crown, Syn). Film nakręcono w zaledwie 62 dni - wyjątkowo mało jak na tak rozbuchaną, historyczną produkcję. Zwykle taki film potrzebuje przynajmniej 110 dni zdjęciowych. Lata temu odkryłem, że osiem kamer to osiem razy szybsza praca. Każdy pion produkcji musi się dostosować do mojego tempa - tłumaczył prędkość realizacji reżyser Ridley Scott.

Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.


BILETY dla seniorów: 18 zł


O FILMIE:
NAPOLEON | NAPOLEON
(Ridley Scott) GB/US 2023, 158'Przepełniony widowiskową akcją epicki obraz, który opowiada o drodze cesarza Napoleona Bonaparte do władzy nad Europą przez pryzmat jego związku z Józefiną. W tytułowej roli: Joaquin Phoenix.


ZWIASTUN:

 
 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum