kpb

Baranki Dzieciom: Reksio - pokaz bajek i warsztaty plastyczne (listopad 2023)

BARANKI DZIECIOM: REKSIO
pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 26 listopada 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 


W niedzielę, 26 listopada, zapraszamy na kolejną odsłonę bajkowych poranków dla najmłodszych. Na ekranie zestaw 5 odcinków o przygodach Reksia - psiaka uwielbianego przez wiele pokoleń. Po pokazie odbędą się warsztaty plastyczne, prowadzone przez Agnieszkę Doniec.

W ramach najbliższej odsłony Baranków Dzieciom, mali widzowie zobaczą pięć odcinków serii Reksio, w których kultowy bohater opiekuje się gospodarstwem, tropi złodzieja jaj i przeżywa ciekawe przygody z przyjaciółmi z podwórka. Po seansie dzieci wezmą udział w zajęciach plastycznych, które poprowadzi Agnieszka Doniec.


BILETY: 16 zł


Na każdego małego widza odwiedzającego Kino po raz pierwszy, czeka pamiątkowy dyplom, który może z dumą powiesić na ścianie pokoju.


W kasie Kina Pod Baranami, w cenie 5 zł, dostępny jest Kinowy Pamiętnik, w którym mali widzowie mogą zapisywać, kolorować i wyklejać wspomnienia ze swoich pierwszych kinowych doświadczeń.


POKAZ BAJEK (czas trwania: 45’)

REKSIO – zestaw bajek

REKSIO GOSPODARZ
(Józef Ćwiertnia) 1972 PL

Reksio po gospodarsku dogląda obejścia. Znudzony kot obija się, a myszy buszują bezkarnie. Pies Burek pomaga Reksiowi przywołać do porządku kota, który wraca do łapania myszy.


REKSIO DETEKTYW
(Marian Cholerek) 1974 PL
Reksio tropi złodzieja jaj z kurnika. Odnajduje jamę lisa, który wykrada jaja, wsadza je do inkubatora i w ten sposób ma stale świeże kurczęta. Reksio uwalnia pisklęta i doprowadza je do kury-matki.


REKSIO I JAMNIK
(Lechosław Marszałek) 1978 PL
Sympatyczny i wrażliwy jamnik staje się na podwórku przedmiotem kpin. Reksio broni swojego kolegi. Tymczasem jamnik skutecznie przepędza zakradającego się na podwórko lisa. Fakt ten przynosi mu uznanie wszystkich.


REKSIO I KOGUTY
(Józef Ćwiertnia) 1974 PL
Na podwórku panoszy się kogut. Reksio sprowadza więc koguta z sąsiedniego podwórka, żeby nauczył moresu aroganta. Sprowadzony interwent wprowadza terror wśród zwierząt, pokonuje nawet samego Reksia.


REKSIO I NOŚNA KURA
(Halina Marszałek) 1980 PL
Reksio ma kłopoty z kurą, która znosi jajka w różnych częściach podwórka. Nie może się jej pozbyć, bo to najlepsza nioska w całym gospodarstwie. Reksio dochodzi do wniosku, że lepiej samemu zbierać porozrzucane jaja.

 

WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 40’)
Warsztaty plastyczne poprowadzi Agnieszka Doniec - animatorka kultury i edukatorka. Przez wiele lat związana z Muzeum Fotografii w Krakowie. Kocha koty i Caravaggia.

 


 

PATRON MEDIALNY:
Bookmark and Share

archiwum