kpb

Dogman - pokazy w KPB i zbiórka karmy dla psów

DOGMAN (reż. Luc Besson)
pokazy w Kinie Pod Baranami
i zbiórka karmy dla podopiecznych KTOZ
do 7 grudnia 2023


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13937_0.jpg

W naszym Kinie można już oglądać prezentowany na festiwalu w Wenecji film Dogman Luca Bessona. Kluczową rolę w tym wyreżyserowanym przez twórcę Leona Zawodowca filmie pełnią czworonogi, dlatego zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce karmy dla psich podopiecznych Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Akcja potrwa do 7 grudnia!

Pokazywany w konkursie głównym na festiwalu w Wenecji Dogman to wielki powrót Luca Bessona - twórcy takich kultowych produkcji jak Leon Zawodowiec czy Wielki błękit. Główny bohater najnowszego filmu francuskiego reżysera (w tej roli Caleb Landry Jones) to głęboko skrzywdzony, szukający sprawiedliwości, człowiek. Towarzyszą mu w tym wierne psy, które okażą się lekarstwem na samotność i będą kompanami w walce z gangiem terroryzującym miasto.

Pokazom filmu Dogman towarzyszy zbiórka karmy dla psich podopiecznych Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Dary można składać na I piętrze Kina do 7 grudnia.

O FILMIE:
DOGMAN | DOGMAN
(Luc Besson) FR 2023, 117’MFF w Wenecji 2023 - nominacja: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym (Luc Besson)

Luc Besson, którego filmy ukształtowały całe pokolenia, powraca z hitem na miarę swoich największych osiągnięć!

Czy psy można kochać bardziej od własnej rodziny? Douglas (Caleb Landry Jones) nie ma co do tego wątpliwości. Potworne tortury, którym poddany został jako dziecko przez fundamentalistycznie religijnych ojca i brata, zmieniły go na zawsze. Już jako dorosły Douglas szuka sprawiedliwości i miejsca dla siebie, eksperymentuje i chwyta dzień. Towarzyszą mu w tym wierne psy, które okażą się lekarstwem na samotność i będą kompanami w walce z gangiem terroryzującym miasto…

ZWIASTUN:PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum