kpb

Sztuka na ekranie: Frida: Viva la vida

Sztuka na ekranie:
FRIDA: VIVA LA VIDA (reż. Giovanni Troilo)

sobota, 2 grudnia 2023, godz. 15.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13935_0.jpg

Ból, siła, cierpienie, miłość. Wszystkie te elementy łączy w sobie niepowtarzalna twórczość meksykańskiej artystki Fridy Kahlo, o której opowiada dokument Frida: Viva la vida w reżyserii Giovanniego Troilo. Film będzie można u nas zobaczyć w sobotę, 2 grudnia.

Frida: Viva la vida to filmowy dokument, który ukazuje dwa oblicza kultowej artystki. To z jednej strony ikona niezależności i kobiecej siły, zmagająca się z bólem i miłosnymi zawodami, z drugiej - artystka wyzwolona ze wszelkich fizycznych ograniczeń.

Narratorką filmu jest włoska aktorka i reżyserka Asia Argento, która wprowadza widownię w świat Fridy złożony z listów, pamiętników i prywatnych wyznań. Frida: Viva la vida to podzielona na sześć etapów podróż do serca Meksyku, wypełniona wywiadami, dokumentami, rekonstrukcjami i niezwykłymi obrazami Kahlo.


BILETY:
30 zł (normalny)
25 zł (ulgowy)
23 zł (klubowy/senior)
 
O FILMIE:
FRIDA: VIVA LA VIDA | FRIDA - VIVA LA VIDA
(Giovanni Troilo) IT 2019, 98’
 


Z biegiem lat Frida Kahlo stała się ikoną, a jej sztuka wywarła wpływ na artystów z różnych dziedzin. Wizerunek Kahlo stał się kultowy. Artystka stawiała czoło życiu naznaczonemu cierpieniem z determinacją i zachłannością, jednak to tylko jeden z elementów składających się na jej fenomen. Film dokumentalny Frida: Viva la vida ukazuje różne oblicza meksykańskiej malarki, której twórczość nie przestaje fascynować do dziś.


PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum