kpb

Baranki w Pieluchach: Przesilenie zimowe

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:

PRZESILENIE ZIMOWE (reż. Alexander Payne)
czwartek, 8 lutego 2024, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13918_0.jpg

W czwartek, 8 lutego, o godzinie 11.00, zapraszamy na kolejny film prezentowany w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. W programie Przesilenie zimowe - nagrodzona dwoma Złotymi Globami nostalgiczna i ciepła świąteczna opowieść, stylizowana na lata 70.

Nostalgiczne Przesilenie zimowe rozgrywa się w ośnieżonej Nowej Anglii, w szkole z internatem. Reżyser Alexander Payne (Bezdroża, Spadkobiercy) z powodzeniem odtwarza na ekranie lata 70., co czuć również w stylu filmu, który jest pomysłową mieszanką dawnych technik filmowych i nieco już zapomnianych środków wyrazu.

Przesilenie zimowe to błyskotliwa opowieść o dorastaniu, życiowych rozczarowaniach, tworzeniu więzi, o zwykłych ludziach oraz ich małych i wielkich dramatach.

W rolach głównych wystąpili znakomity Paul Giamatti (Bezdroża, Człowiek ringu), Da'Vine Joy Randolph (Nazywam się Dolemite, serial Idol) oraz młody debiutant Dominic Sessa. Film zdobył już dwa Złote Globy i trzy nagrody Critics' Choice, a wkrótce powalczy o oscarowe statuetki.

Baranki w Pieluchach to seanse filmowe, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.

BILETY: 24 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.

UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku w Kinie Pod Baranami!

O FILMIE:
PRZESILENIE ZIMOWE | THE HOLDOVERS
(Alexander Payne) US 2023, 133’MFF w Toronto 2023 - wygrana: Nagroda Publiczności - Drugie miejsce (Alexander Payne)
Złote Globy 2024 - wygrane: Najlepszy aktor w komedii lub musicalu (Paul Giamatti), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Da'Vine Joy Randolph)
Złote Globy 2024 - nominacje: Najlepsza komedia lub musical
BAFTA 2024 - nominacje: Najlepszy film (Mark Johnson), Najlepszy aktor pierwszoplanowy (Paul Giamatti), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Da'Vine Joy Randolph), Najlepszy aktor drugoplanowy (Dominic Sessa), Najlepszy reżyser (Alexander Payne), Najlepszy scenariusz oryginalny (David Hemingson)
Oscary 2024 - nominacje: Najlepszy film, Najlepszy aktor pierwszoplanowy (Paul Giamatti), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Da'Vine Joy Randolph), Najlepszy scenariusz oryginalny (David Hemingson), Najlepszy montaż (Kevin Tent)


Rok 1970. Zbliża się Boże Narodzenie. Samotny nauczyciel Paul (Paul Giamatti) zostaje w szkole, aby pilnować uczniów, którzy nie wracają do domów na święta. Ostatecznie pod jego opiekę trafia tylko jeden nastolatek - sprawiający kłopoty Angus (Dominic Sessa), któremu grozi wydalenie z placówki za fatalne zachowanie. Do mężczyzn dołącza również kucharka (Da'Vine Joy Randolph), która zmaga się z osobistą tragedią.

Tych troje życiowych rozbitków tworzy nieprawdopodobną świąteczną rodzinę, która przeżywa serię niezwykłych perypetii podczas dwóch śnieżnych tygodni w Nowej Anglii.

ZWIASTUN:

 
 


 

 

MiastoDzieci.pl

CzasDzieci.pl

http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg

 


Bookmark and Share

archiwum