kpb

Sztuka na ekranie: Perugino. Wieczny Renesans

Sztuka na ekranie:
PERUGINO. WIECZNY RENESANS
(reż. Giovanni Piscaglia)
sobota, 18 listopada 2023, godz. 16.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13907_0.jpg

Filmowa podróż śladami Perugina, jednego z najbardziej cenionych malarzy XV wieku. Zrealizowany w 500. rocznicę śmierci włoskiego artysty film dokumentalny Perugino. Wieczny renesans będzie można zobaczyć w naszym Kinie w sobotę, 18 listopada.
 
Film dokumentalny Perugino. Wieczny renesans to wyjątkowa podróż przez Włochy, podczas której można z bliska podziwiać arcydzieła Perugina - od fresków w Kaplicy Sykstyńskiej po obrazy zebrane w salach Narodowej Galerii Umbrii, poświęconych wyłącznie jego twórczości.
 
Sztuka Perugina łączy dwa światy: podobnie jak Piero della Francesca dawał on upust swej fascynacji architekturą, wciąż zajmując się sztuką sakralną.

Perugino. Wieczny renesans to hołd dla wyjątkowego artysty, który tworząc dzieła o nieśmiertelnym pięknie, inspirował niezliczone rzesze innych twórców. Narratorem filmu jest Marco Bocci – włoski aktor telewizyjny, teatralny i filmowy.
 
BILETY:
30 zł (normalny)
25 zł (ulgowy)
23 zł (klubowy/senior)
 
O FILMIE:
PERUGINO. WIECZNY RENESANS | PERUGINO. ETERNAL RENAISSANCE
(Giovanni Piscaglia) GB/IT 2023, 82’Hołd dla artysty, który w znaczący sposób zainspirował największych światowych malarzy. Perugino osiągnął w malarstwie doskonałą równowagę między człowiekiem a naturą, rzeczywistością a ideałem. Spopularyzował nowy kanon kobiecego piękna oraz stworzył kompozycje i ikonografie, które dały początek szkole malarskiej. Jest też autorem słynnych fresków, które można podziwiać między innymi w Collegio del Cambio w Perugii.

ZWIASTUN:PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum