kpb

Baranki Dzieciom: Rozbójnik Rumcajs - pokaz bajek i warsztaty plastyczne

BARANKI DZIECIOM:
ROZBÓJNIK RUMCAJS
pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 12 listopada 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13899_0.jpg

Zapraszamy najmłodszych widzów na kolejne spotkanie w ramach cyklu Baranki Dzieciom. W niedzielę 12 listopada, tradycyjnie o godzinie 11.00, mali widzowie obejrzą 6 odcinków bajki Rozbójnik Rumcajs. To popularny przed laty serial rysunkowy o przygodach dobrodusznego rozbójnika, jego żony Hanki i ich syna Cypiska. Warsztaty plastyczne po seansie poprowadzi Agnieszka Doniec.

Rumcajs to tytułowy bohater cyklu powieści Václava Čtvrtka oraz czechosłowackiego serialu animowanego dla dzieci w reżyserii Ladislava Čapka, który stworzył także takich bohaterów jak Żwirek i Muchomorek czy Makowa Panienka. Rumcajs mieszka w jaskini w Rzaholeckim Lesie, wraz z żoną Hanką i synkiem Cypiskiem. Przeżywa fascynujące przygody i wojuje z księciem panem, właścicielem zamku w pobliskim mieście Jiczyn.

Pokaz towarzyszy przeglądowi filmów czeskich, który w dniach 6-11 listopada odbywa się w naszym Kinie pod hasłem Hašek, Hrabal i inni – literatura czeska na ekranie.


BILETY: 16 zł

Na każdego małego widza odwiedzającego Kino po raz pierwszy, czeka pamiątkowy dyplom, który może z dumą powiesić na ścianie pokoju.
 
W kasie Kina Pod Baranami, w cenie 5 zł, dostępny jest Kinowy Pamiętnik, w którym mali widzowie mogą zapisywać, kolorować i wyklejać wspomnienia ze swoich pierwszych kinowych doświadczeń.

Współorganizator: Czeskie Centrum w Warszawie



PROGRAM:
 
POKAZ BAJEK (czas trwania: 45')
ROZBÓJNIK RUMCAJS


JAK SZEWC RUMCAJS ZOSTAŁ ROZBÓJNIKIEM
(Jana Glozarová) CK/SK 1967
JAK RUMCAJS PODAROWAŁ HANCE SŁONECZNY PIERŚCIONEK
(Jana Glozarová) CK/SK 1967
JAK RUMCAJS ROZPALIŁ POD KOTŁEM
(Jana Glozarová) CK/SK 1967
JAK RUMCAJS ZACHOROWAŁ I POTEM SIĘ WYLECZYŁ
(Jana Glozarová) CK/SK 1967
JAK RUMCAJS OSWOBODZIŁ HANKĘ
(Jana Glozarová) CK/SK 1967
JAK RUMCAJS NA KONIEC STAŁ SIĘ UCZCIWYM CZŁOWIEKIEM
(Jana Glozarová) CK/SK 1967


WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 40’)
Warsztaty plastyczne poprowadzi Agnieszka Doniec - animatorka kultury i edukatorka. Przez wiele lat związana z Muzeum Fotografii w Krakowie. Kocha koty i Caravaggia.



PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum