kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Zabójca

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #316
ZABÓJCA (reż. David Fincher)
pokaz z dyskusją
czwartek, 9 listopada 2023, godz. 22.45
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13866_0.jpg


9 listopada zapraszamy na Nocnik z Zabójcą - najnowszym filmem Davida Finchera (Dziewczyna z tatuażem, Siedem, Podziemny krąg) z Michaelem Fassbenderem w roli głównej. Film poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 16 zł.

Opanowany, dążący do perfekcji zabójca na zlecenie musi zmierzyć się z konsekwencjami swojego spektakularnego pudła. W najnowszym filmie Davida Finchera, Michael Fassbender wciela się w postać bezimiennego profesjonalisty, któremu ziemia zaczyna palić się pod nogami.  Precyzyjnie skonstruowany, trzymający w napięciu i świetnie operujący dźwiękiem Zabójca, to niezwykle solidny thriller, pełnymi garściami czerpiący z ikonografii gatunku. Produkcja Finchera to jednocześnie film prowokujący do zastanowienia nad rzeczywistością – bezczynnością, nudą, relacjami społecznymi oraz pozorami, jakie sprawia każdy z nas.

W roli drugoplanowej w Zabójcy pojawia się m.in. Tilda Swinton, która każdą minutą swojej obecności na ekranie udowadnia, jak świetną jest aktorką.


Studencki Nocny Klub Filmowy to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.

Gospodarzem spotkania będzie Jasiek Bryg - doktorant filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim.


BILETY dla studentów: 16 zł


O FILMIE:
ZABÓJCA | THE KILLER
(David Fincher) US 2023, 118'
Katastrofalne pudło sprawia, że zabójca musi stoczyć walkę ze zleceniodawcami i z samym sobą w międzynarodowej obławie, w której — jak utrzymuje — nie ma nic osobistego.ZWIASTUN:


PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   


Bookmark and Share

archiwum