kpb

Kinobranie z Muzeum Manggha - pokaz w ogrodzie: Córka

KINOBRANIE Z MUZEUM MANGGHA - pokaz w ogrodzie
CÓRKA (reż. Maggie Gyllenhaal)
środa, 17 sierpnia 2022, godz. 20.30
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
ul. Konopnickiej 26

 

 

Zapraszamy na kolejny pokaz pod gwiazdami w ogrodzie przy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. W środę, 17 sierpnia w programie Córka - chwytający za serce, przewrotny dramat psychologiczny, z Olivią Colman w roli głównej.

 

Do listy festiwalowych lokalizacji dołącza nowe miejsce: ogród Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, w którym od połowy lipca odbywać się będą plenerowe pokazy pod hasłem Kinobranie z Muzeum Manggha.

 

Córka, wyczekiwany debiut uznanej aktorki Maggie Gyllenhaal, to nagrodzona na Festiwalu w Wenecji adaptacja powieści Eleny Ferrante. Ten oświetlony południowym słońcem film zachwyca aktorstwem, scenariuszem oraz wnikliwością spojrzenia na macierzyństwo. Reżyserka stawia szereg frapujących pytań, prowokuje i wciąga widza w złożoną grę, której reguły nie są jasne, aż do samego końca.


Film Córka zdobył już szereg nagród i kilkadziesiąt nominacji, w tym cztery Gotham Awards, trzy nominacje do Oscara, dwie do Złotych Globów i cztery do Film Independent Spirit Awards.


W rolach głównych wystąpili: hipnotyzująca Olivia Colman (Faworyta, serial The Crown), Jessie Buckley (Może pora z tym skończyć, serial Czarnobyl), Dakota Johnson (Suspiria, Nienasyceni) oraz dawno nie widziany na dużym ekranie Ed Harris (Truman Show, Godziny)

 

Pokazy odbędą się w ogrodzie przy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. Marii Konopnickiej 26). Do dyspozycji widzów będzie stanowisko muzealnej kawiarni Café Manggha.

 
W przypadku złej pogody pokaz zostanie przeniesiony na inny termin. Bilety zachowają ważność.

 


BILETY: 15 zł
Miejsca nienumerowane.


O FILMIE:

CÓRKA | THE LOST DAUGHTER
(Maggie Gyllenhaal) US/GR 2021, 122’

MFF w Wenecji 2021 - wygrana: Nagroda Festiwalowa - Najlepszy scenariusz (Maggie Gyllenhaal)
MFF w Wenecji 2021 - nominacja: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym (Maggie Gyllenhaal)
Film Independent 2022 - nominacje: Najlepszy film (Charles Dorfman, Maggie Gyllenhaal, Osnat Handelsman-Keren, Talia Kleinhendler), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Jessie Buckley), Najlepszy reżyser (Maggie Gyllenhaal), Najlepszy scenariusz (Maggie Gyllenhaal)
SATELITY 2022 - nominacja: Najlepszy dramat, Najlepsza aktorka w dramacie (Olivia Colman), Najlepszy scenariusz adaptowany (Maggie Gyllenhaal)
Złote Globy 2022 - nominacja: Najlepsza aktorka w dramacie (Olivia Colman), Najlepszy reżyser (Maggie Gyllenhaal)
BAFTA 2022 - nominacje: Najlepszy scenariusz adaptowany (Maggie Gyllenhaal)
Oscary 2022 - nominacja: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Olivia Colman), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Jessie Buckley), Najlepszy scenariusz adaptowany (Maggie Gyllenhaal)


Leda (laureatka Oscara Olivia Colman) udaje się na wakacje do Grecji. Planuje czytać, wypoczywać na prywatnej plaży i korzystać z urlopu. Spokój intymnego kurortu zaburza jednak przybycie ekscentrycznej rodziny zamieszkującej największą z willi na wyspie. Uwagę Ledy przykuwa przede wszystkim Nina (Dakota Johnson), która mierzy się z trudami bycia młodą mamą, mając pod opieką kilkuletnią córkę. Obserwowanie tajemniczej nieznajomej wywołuje wspomnienia z okresu macierzyństwa, z którymi Leda od wielu lat nie miała odwagi się skonfrontować. Wracają wspomnienia i widma decyzji z przeszłości, których nie można cofnąć.


ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum