kpb

Dojrzałe Kino: A oni dalej grzeszą, dobry Boże! (pokaz przedpremierowy)

środa, 20 lipca 2022, godz. 11.00

 

 

 

W środę, 20 lipca, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy seniorów na kolejną odsłonę cyklu Dojrzałe Kino. Na ekranie przedpremierowo A oni dalej grzeszą, dobry Boże! będąca trzecią odsłoną wielkiego hitu Za jakie grzechy, dobry Boże? Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

A oni dalej grzeszą, dobry Boże! to pełna humoru i nieporozumień francuska komedia z lekkością portretująca wielokulturowe oblicze współczesnej Francji.

 

Państwo Verneuil (dojrzałe małżeństwo znane z filmu Za jakie grzechy, dobry Boże?) mają co świętować. Czterdziesta rocznica ślubu to zdaniem ich córek świetna okazja, by zorganizować huczną imprezę niespodziankę. Na przyjęcie przyjeżdżają goście z różnych zakątków świata, co oznacza liczne kłopoty dla bohaterów.

 

Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.

 

 

BILETY dla seniorów: 17 zł

 


O FILMIE:

A ONI DALEJ GRZESZĄ, DOBRY BOŻE!
| QU'EST-CE QU'ON A TOUS FAIT AU BON DIEU?
(Philippe de Chauveron) FR/BE 2021, 98’

 

40 lat minęło jak jeden… grzech? Państwo Verneuil mają co świętować – taki staż małżeński to nie przelewki i, zdaniem ich córek, świetna okazja, by zorganizować huczną imprezę niespodziankę. Żeby było jeszcze weselej, na przyjęcie z różnych zakątków świata przyjeżdżają rodzice Rachida, Davida, Chao i Charles’a. Jeśli państwo Verneuil myśleli, że czterech nietuzinkowych zięciów to już za dużo, to się dopiero zdziwią...Miej ich wszystkich w opiece, dobry Boże!

 


ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

   

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum