kpb

Baranki w pieluchach: Paryż, 13. dzielnica

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
PARYŻ, 13. DZIELNICA (reż. Jacques Audiard)
czwartek, 14 lipca 2022, godz. 11.00

Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek 14 lipca, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy rodziców wraz z niemowlakami na kolejny pokaz w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. Na ekranie: Paryż, 13. dzielnica Jacquesa Audiarda - zachwycające, stylowe love-story, biorące na warsztat dynamikę współczesnych związków. 

  

Paryż, 13. dzielnica – najnowsze dzieło Jacquesa Audiarda (Prorok, Bracia Sisters) – zabiera widzów w nietypowe zakątki francuskiej stolicy. Dalekie od turystycznych atrakcji i pocztówkowych widoków, za to bliskie prawdziwego życia i autentycznych ludzi.


Akcja filmu rozgrywa się pośród wieżowców i esplanad paryskiego blokowiska. Na tle surowej, brutalistycznej architektury, uczucia młodych bohaterów wydają się szczególnie kruche i podatne na zranienie. Jacques Audiard misternie plącze ich drogi oraz z niebywałą świeżością i ciętym humorem kreśli portret współczesnych kochanków: śmiało otwierających drzwi do swoich sypialni, ale trzymających serca pod kluczem.


Paryż, 13. dzielnica to ekranizacja komiksowego hitu Śmiech i śmierć Adriana Tomine’a, a jego współscenarzystką jest gwiazda francuskiego kina, Céline Sciamma, reżyserka Portretu kobiety w ogniu (film dostępny na platformie e-kinopodbaranami.pl).

 

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 16 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku w Kinie Pod Baranami!

 

O FILMIE:

PARYŻ, 13. DZIELNICA | LES OLYMPIADES
(Jacques Audiard) FR 2021, 106’

MFF w Cannes 2021 - nominacja: Złota Palma - Udział w konkursie głównym (Jacques Audiard)
Cezary 2022 - nominacja: Najbardziej obiecująca aktorka (Lucie Zhang), Najbardziej obiecujący aktor (Makita Samba), Najlepsza muzyka filmowa (Rone), Najlepsze zdjęcia (Paul Guilhaume), Najlepszy scenariusz adaptowany (Céline Sciamma, Jacques Audiard, Léa Mysius)
MFF Nowe Horyzonty 2021 - nominacja: Udział w sekcji (Jacques Audiard)


Emilie (Lucie Zhang) zakochuje się w swoim sublokatorze Camille’u (Makita Samba). Ten podejmuje erotyczną grę, ale broni się przed uczuciami – do czasu, gdy poznaje Norę (Noémie Merlant), która jednak ma obsesję na punkcie kogoś innego: Amber (Jehnny Beth), tajemniczej dziewczyny pracującej na seks-kamerce.


Paryż, 13. dzielnica, który znalazł się w konkursie głównym festiwalu w Cannes, opuszcza turystyczne szlaki, by przenieść się tam, gdzie naprawdę bije serce miasta. Gdzie z zawieszonych na najwyższych piętrach wieżowców erotycznych fantazji, z sunącej windami tęsknoty za bliskością i ze śmigających pośród blokowisk młodzieńczych rozczarowań i marzeń powstaje wybuchowy koktajl emocji. Opowiadając o miłości i seksie w wielkim mieście, Audiard stworzył fascynujący portret współczesnej metropolii: multietnicznej, wielojęzycznej, oplecionej siatką niezliczonych połączeń i przynoszącej każdego dnia niekończące się problemy z komunikacją.


ZWIASTUN:

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl   

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg      

 

PARTNERZY:

                           
              

Bookmark and Share

archiwum