kpb

Dojrzałe Kino: Yang

środa, 13 lipca 2022, godz. 11.00

 

 

 

W środę, 13 lipca, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy seniorów na kolejną odsłonę cyklu Dojrzałe Kino. Na ekranie: Yang - czułe science fiction w reżyserii Kogonady (Columbus). rojekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.


Yang to kontemplacyjny dramat science fiction, opowiadający o stracie oraz bliskości. Tytułowy bohater jest androidem, towarzyszącym - niczym starszy, opiekuńczy brat - małej Mice. W swoim najnowszym dziele Kogonada (Columbus) zastanawia się nad tajemnicą człowieczeństwa. Podobnie jak kiedyś Ridley Scott w Łowcy androidów i Alex Garland w Ex Machinie, amerykańsko-koreański reżyser opowiada historię androida skrywającego zaskakujące, ludzkie oblicze.


W roli głównej w filmie Yang wystąpił znakomity Colin Farrell, którego czuła kreacja ojca, została doceniona przez krytyków i okrzyknięta jedną z najlepszych w karierze. Współautorem poruszającej i onirycznej ścieżki dźwiękowej jest jeden z najsłynniejszych japońskich kompozytorów, Ryuichi Sakamoto.

 

Gospodynią spotkania wokół filmu Yang będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja

 

BILETY dla seniorów: 17 zł

 

 

YANG | AFTER YANG
(Kogonada) US 2021, 96’

Sundance 2022 - wygrana: Nagroda Specjalna - Nagroda im. Alfreda P. Sloana (Kogonada)

 

Jake prowadzi sklep z organiczną herbatą i razem z żoną Kyrą i ich córką Miką wiodą szczęśliwe, spokojne życie. Na co dzień towarzyszy im android Yang, który niczym starszy brat opiekuje się dziewczynką. Gdy przyjaciel córki nieoczekiwanie ulega awarii, Jake szuka sposobu, by przywrócić go do życia. Próbując naprawić Yanga, odkrywa coś, co zaskakuje całą rodzinę – przez te wszystkie lata android prowadził własne, sekretne życie, którego najcenniejsze momenty zapisywał na tajnym dysku wspomnień. Poznając najbardziej wyjątkowe chwile z życia Yanga, Jake dowiaduje się kim tak naprawdę był, o czym marzył i co czuł, żyjąc z nimi pod jednym dachem.

 


ZWIASTUN:

  

 

 

   

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum