kpb

Książę - pokaz przedpremierowy

KSIĄŻĘ (reż. Roger Michell)
pokaz przedpremierowy
środa, 18 maja 2022, godz. 18.30
Kino Pod Baranami
 

 


18 maja zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Książę - zabawnej i wzruszającej opowieści o tym, że w życiu zawsze trzeba grać vabank. W rolach głównych zdobywcy Oscarów Jim Broadbent i Helen Mirren.

 

Książę to oparta na niesłychanych, lecz prawdziwych wydarzeniach komedia o zwykłym człowieku, który, niczym Robin Hood, ośmieszył brytyjskie władze dokonując zuchwałej kradzieży pewnego arcydzieła w szczytnym celu.BILETY:

25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)

 


O FILMIE:

KSIĄŻĘ | THE DUKE
(Roger Michell) GB 2020, 96’

 

Wielką Brytanią wstrząsa szokująca wiadomość o zuchwałym skoku na Galerię Narodową. Policja twierdzi, że za kradzieżą bezcennego portretu Księcia Wellingtona pędzla wielkiego Goyi, stoi prawdopodobnie potężna międzynarodowa szajka. Czytając te wiadomości skromny taksówkarz Kempton Bunton nie może powstrzymać śmiechu. Bezcenny Książę ukryty jest bowiem w jego własnej szafie w skromnym domu w Newcastle. Bunton lubi swoje proste życie, kocha żonę i synów, ale nie znosi wszelkiej niesprawiedliwości. Pod tym względem jest niepoprawnym idealistą, co nierzadko wpędza go w mniejsze lub większe kłopoty. Kradzież bezcennego obrazu to z pewnością jego największy życiowy wyskok, ale cel jak zawsze jest szlachetny. Kempton w anonimowych listach proponuje władzom zwrot dzieła, pod warunkiem wprowadzenia pewnych świadczeń na rzecz najbiedniejszych. Gdy policja wpadnie na jego trop, Robin Hood z Newcastle będzie musiał zmierzyć się z brytyjskim wymiarem sprawiedliwości oraz, co gorsze, z gniewem własnej żony.

 


ZWIASTUN:

 

 

 

PATRON MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum