kpb

Baranki w Pieluchach: Chungking Express

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
CHUNGKING EXPRESS
(reż. Wong Kar Wai)

czwartek, 21 kwietnia 2022, godz. 11.00

Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek, 21 kwietnia, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy rodziców wraz z niemowlakami na kolejny pokaz w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. W programie: Chungking Express - poetyckie dzieło hongkońskiego reżysera Wong Kar Waia, które uczyniło z niego ikonę współczesnego kina.

 

Chungking Express w reżyserii Wong Kar Waia to jeden z najważniejszych filmów definiujących estetykę lat 90. Jego neonowo-chropowata stylistyka stała się punktem odniesienia dla całego pokolenia twórców ze wszystkich stron świata.


Dzieło Wong Kar Waia jest urzekającą, zagadkową historią o samotności i mijaniu się w tłumie. Jej głównymi bohaterami są dwaj policjanci o złamanych sercach, którzy rozmyślają o swoich uczuciach.


Pokaz filmu poprzedzi krótka prelekcja wideo, przygotowana przez Jagodę Murczyńską - specjalistkę od kina azjatyckiego, związaną z festiwalem Pięć Smaków, która odeszła po nagłej chorobie w lutym tego roku.


 

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 16 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku  w Kinie Pod Baranami!

 

O FILMIE:

 

CHUNGKING EXPRESS | CHUNGKING EXPRESS
(Wong Kar Wai) HK 1994, 97’

Film Independent Awards 1997: Najlepszy film zagraniczny (nominacja)
MFF w Locarno w 1994: Udział w konkursie głównym


Dwóch hongkońskich gliniarzy o złamanych sercach, dwie przewrotne historie o niemożliwych spotkaniach. Policjant z plakietką o numerze 223 nie może się pogodzić z tym, że został porzucony, kiedy los stawia na jego drodze tajemniczą kobietę w prochowcu i blond peruce. Ona szuka Hindusów, którzy zniknęli z niezwykle cennym i niezbyt legalnym pakunkiem. Tymczasem w nocnym barze z jedzeniem na wynos bystre oczy milczącej Faye śledzą mundurowego 663, z którego uczuciami brutalnie obeszła się pewna stewardessa. Jeden z najważniejszych filmów definiujących estetykę lat 90., o zadziornej, lekko prowadzonej fabule.

 


ZWIASTUN ORYGINALNY:

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl   

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg      

 

PARTNERZY:

                           
              

 

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum