kpb

Baranki w Pieluchach: Film balkonowy

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
FILM BALKONOWY
(reż. Paweł Łoziński)

czwartek, 14 kwietnia 2022, godz. 11.00

Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek, 14 kwietnia, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy rodziców wraz z niemowlakami na kolejny pokaz w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. W programie: obsypane nagrodami dzieło Pawła Łozińskiego
Film balkonowy, w którym reżyser mimochodem tworzy intrygującą panoramę polskiego społeczeństwa.

 

Uznany dokumentalista Paweł Łoziński (Miejsce urodzenia, Ojciec i syn) stojąc na swoim balkonie z kamerą przez ponad 2 lata, stworzył miejsce dialogu, świecki konfesjonał, przy którym każdy może się zatrzymać i opowiedzieć o sobie innym ludziom. Autor zaczepia, zadaje pytania, rozmawia o tym jak poszczególni bohaterowie radzą sobie z życiem. I prowokuje do zastanowienia: może wystarczy się zatrzymać, żeby zobaczyć więcej?


Film balkonowy to głęboko humanistyczne dzieło, zachęcające do uważnego spotkania z drugim człowiekiem. Paweł Łoziński pokazuje, jak niezwykłą wartość może mieć zwykła rozmowa oraz chwila zatrzymania w codziennym biegu. W jego filmie przegląda się całe polskie społeczeństwo: ze swoimi obawami, marzeniami, problemami.
 

Polecamy również wcześniejszy film Pawła Łozińskiego: Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham, który jest dostępny na platformie e-kinopodbaranami.pl. Do filmu dostępne jest wprowadzenie autorstwa Kai Tomczyk - psycholożki, absolwentki Uniwersytetu SWPS i certyfikowanej trenerki umiejętności psychospołecznych.


 

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 16 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku  w Kinie Pod Baranami!

 

O FILMIE:

 

FILM BALKONOWY | FILM BALKONOWY
(Paweł Łoziński) PL 2021, 100’

MDAG 2021 - wygrana: Nagroda Publiczności - Nagroda Publiczności Województwa Śląskiego (Paweł Łoziński), Nagroda za Najlepszy Film Polski - Wyróżnienie (Paweł Łoziński)
MDAG 2021 - nominacja: Nagroda Millennium - Udział w konkursie głównym (Paweł Łoziński)
Festiwal Mediów 2021 - wygrana: Biała Kobra - Grand Prix Festiwalu (Paweł Łoziński)
MFF w Locarno - wygrana: Nagroda Specjalna - Nagroda Tygodnia Krytyki (Paweł Łoziński)
OFF CINEMA 2021 - wygrana: Konkurs filmów długometrażowych - Złoty Zamek (Paweł Łoziński), Nagroda Publiczności - Konkurs filmów długometrażowych (Paweł Łoziński)

 

Czy każdy może być bohaterem filmu? Czy świat da się zamknąć w jednym kadrze? Reżyser Paweł Łoziński przygląda się ludziom ze swojego balkonu. Przechodzą uśmiechnięci, smutni, zamyśleni, zagapieni w telefony, młodzi i starzy.


Mieszkańcy dzielnicy, albo przypadkowi goście, zwyczajni przechodnie. Autor zaczepia, zadaje pytania, rozmawia o tym jak radzą sobie z życiem. Stojąc tam z kamerą przez ponad 2 lata stworzył miejsce dialogu, świecki konfesjonał, przy którym każdy może się zatrzymać i opowiedzieć o sobie innym ludziom.


Bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice, nie dają się łatwo zaszufladkować. Każda ludzka historia jest wyjątkowa, a życie jest nie do wymyślenia. Film to radykalny powrót do początków kina, kiedy człowiek przychodził do kamery. Może wystarczy zatrzymać się na dłużej, żeby zobaczyć więcej?


PRASA O FILMIE:

[...] to świat na jednej ulicy. [...] przychodzi w samą porę. Ludzki, uniwersalny, znajdzie odzew wszędzie, gdzie trafi. Jest jak szczepionka przeciwko obcości zagarniającej nas stopniowo, w skali ulicy, osiedla, kraju.
Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza


Wystarczy wyjść na balkon, by zobaczyć wszystko.
Michał Piepiórka, Bliżej Ekranu


Dokument Pawła Łozińskiego pokazuje, że - w pękniętej na pół Polsce - Polaków nadal więcej łączy niż dzieli. [...] Na ekranie nie oglądamy ludzi, którzy - gdy tylko widzą kamerę - zaczynają nawijać o Tusku lub Kaczyńskim. Być może to kwestia zadanych pytań i sposobu prowadzenia konwersacji? [...] Reżyser przekroczył polski kontekst i uchwycił globalną tęsknotę za ciekawością drugiego człowieka bez uprzedzeń.
Artur Zaborski, Interia

 

 


ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl   

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg      

 

PARTNERZY:

                           
              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum