kpb

Belle - pokaz filmu z polskim dubbingiem

BELLE (reż. Mamoru Hosoda)
pokaz filmu z polskim dubbingiem
sobota, 2 kwietnia 2022, godz. 13.00
Kino Pod Baranami

 


2 kwietnia zapraszamy na specjalny pokaz wizjonerskiego anime Mamoru Hosody Belle, które zachwyci także dorosłych widzów. Akcja dzieła japońskiego mistrza, rozgrywa się w większości w zapierającej dech w piersiach wirtualnej rzeczywistości.

 

Film Belle otrzymał 14-minutową owację po swojej światowej premierze na festiwalu w Cannes? Oklaski okazały się siódmym wynikiem w historii tego wielkiego wydarzenia.

 

Film prezentowany będzie z polskim dubbingiem.


BILETY:
25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:

BELLE | BELLE
(Mamoru Hosoda) JP 2021, 121'

W Belle, najnowszym anime nominowanego do Oscara Mamoru Hosody, klasyczna opowieść o Pięknej i Bestii spotyka się z wirtualnym światem awatarów. To wizualnie olśniewający musical o szukaniu swojego prawdziwego głosu, życiu w dwóch światach i sile, jaka płynie z przeciwstawiania się przemocy.
 

Belle to historia wrażliwej Suzu, która wraz ze swoim ojcem mieszka w japońskim mieście Kōchi. Dziewczyna w młodym wieku straciła mamę i porzuciła przez to ukochany śpiew, który przywoływał zbyt wiele bolesnych wspomnień. Miejscem, w którym jej smutki znajdują ujście okazuje się być wirtualna rzeczywistość U. Tam, pośród 5 miliardów użytkowników Suzu odkrywa, że może być tam kim tylko zapragnie, a jej skrzętnie ukrywane słabości staną się w U jej największą siłą. To dopiero w wirtualnym świecie, pod pseudonimem Belle, dziewczyna zdobywa się na to, żeby ponownie zaśpiewać. Społeczność U natychmiast uznaje ją za fenomen i największą muzyczną gwiazdę. Kiedy jeden z jej koncertów zostaje zakłócony przez budzącą postrach Bestię, Belle chce za wszelką cenę odkryć prawdziwą tożsamość tej tajemniczej i intrygującej istoty. To od tego momentu zacznie się ich wspólna, pełna przygód i wyzwań podróż w dwóch równoległych światach. Czy bohaterowie odważą się odrzucić swoje awatary i ujawnić prawdziwe „ja”?


ZWIASTUN:

 

 

 

PATRONAT MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum