kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Wszystko wszędzie naraz (przedpremiera!)

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
WSZYSTKO WSZĘDZIE NARAZ
(reż. Dan Kwan, Daniel Scheinert)
pokaz przedpremierowy
sobota, 9 kwietnia 2022, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

 

W sobotę, 9 kwietnia, zapraszamy na wiosenne Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla młodzieży. W programie: przedpremierowy pokaz i dyskusja wokół szalonego filmu Wszystko wszędzie naraz autorstwa duetu Dan Kwan/Daniel Scheinert, znanego jako kolektyw Daniels. Wprowadzenie do filmu wygłosi gość specjalny: filmoznawca Jan Sławiński, znany jako Anonimowy Grzybiarz. Bilety dla uczniów: 13 zł!


Wszystko wszędzie naraz to ekscentryczne połączenie kina akcji, komedii i science-fiction, pełne widowiskowych sekwencji i niebanalnego humoru. Główna bohaterka filmu, Evelyn Wang, zmaga się z codziennością i podatkami. Sytuację pogarsza informacja, że jej zadaniem jest uratowanie świata przed zagrażającym mu złem. Kobieta zostaje wciągnięta w głąb multiwersum, gdzie może spotkać… siebie, we wszystkich możliwych odsłonach!


W roli głównej wystąpiła znakomita Michelle Yeoh - gwiazda kina azjatyckiego i Hollywood, znana z takich filmów jak Wyznania gejszy, Przyczajony tygrys, ukryty smok oraz Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni. Ponadto w obsadzie znaleźli się: James Hong (Łowca androidów, Chinatown), Jonathan Ke Quan (Indiana Jones i Świątynia Zagłady, Goonies) oraz Jamie Lee Curtis (Na noże, Prawdziwe kłamstwa, Halloween). Wszystko wszędzie naraz  to dzieło duetu Dan Kwan/Daniel Scheinert, który w 2016 zadziwił świat filmem Człowiek-scyzoryk. Ścieżkę dźwiękową do filmu skomponował amerykański zespół eksperymentalny Son Lux.

 

OSTRZEŻENIE
Film zawiera fragmenty, w których występuje migające światło i dynamiczne zmiany kolorów, które mogą wywołać atak epilepsji u osób wrażliwych.

 


Wszystko wszędzie naraz pojawi się w naszym kinie w ramach cyklu Spotkania Młodych Amatorów Kina (SMAK) - dyskusyjnego klubu filmowego, w którym kochający kino młodzi widzowie oglądają premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - dyskutują o tym, co zobaczyli. Każdemu filmowi towarzyszy wprowadzenie, a całe wydarzenie wieńczy rozmowa na temat obejrzanego filmu.


Prelekcję do filmu Wszystko wszędzie naraz wygłosi Jan Sławiński - absolwent Filmoznawstwa i Tekstów Kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim. Miłośnik filmów, komiksów i filmów na podstawie komiksów. Od ponad dekady prowadzi popkulturowy blog jako Anonimowy Grzybiarz.

 

JAN SŁAWIŃSKI ZAPRASZA NA FILM:

 

 

BILETY: 13 zł

 

ZIELONA KARTA
 
Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami przysługuje 1 stempel na Zielonej Karcie (do odebrania w kasie Kina). Pięć stempli to jedna darmowa wejściówka na wybrany film.
 

O FILMIE:
 
WSZYSTKO WSZĘDZIE NARAZ | EVERYTHING EVERYWHERE ALL AT ONCE
(Dan Kwan, Daniel Scheinert) US 2022, 140'

Evelyn Wang borykająca się z trudami codzienności mama w średnim wieku, natrafia na klucz do „multiwersum”: sieci przecinających się ze sobą światów, gdzie może zbadać wszystkie drogi życiowe, którymi nie poszła: począwszy od gwiazdy filmowej do uznanego szefa kuchni Teppanyaki. Kiedy pojawiają się mroczne siły, Evelyn będzie musiała wykorzystać wszystko co ma i wszystko czym kiedyś mogła być, aby ocalić to, co jest dla niej najważniejsze: jej rodzinę.


PRASA O FILMIE:

Kung fu spotyka kino superbohaterskie i w szalonym pędzie przytula, mówiąc, że wszystko będzie dobrze i jesteśmy wystarczający tacy, jacy jesteśmy. Dan Kwan i Daniel Scheinert zabierają nas w elektryzującą podróż po multiwersach, wciskają w fotel, ale też subtelnie tworzą chwile, by złapać oddech.
Małgorzata Czop, Movieway


Tytuł nie kłamie. Tu naprawdę jest wszystko, wszędzie i naraz. Duet Daniels poświęcają logikę w imię absurdalnie dobrej zabawy. Dzięki wybranej przez siebie formule sprawnie łączą konwencje superhero ze schematem filmu kung fu, trzymając je w ryzach melodramatu rodzinnego. Lepszego multiwersum w tym roku nie będzie!
Rafał Christ, Spidersweb Rozrywka

 

ZWIASTUN:

 

 

PATRON MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum