kpb

Przeżyć - pokaz przedpremierowy (MOS)

PRZEŻYĆ (reż. Jonas Poher Rasmussen)
pokaz przedpremierowy
wtorek, 1 marca 2022, godz. 18.30
Małopolski Ogród Sztuki

 


1 marca, zapraszamy do sali kinowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12) na pokaz przedpremierowy animowanego filmu dokumentalnego Przeżyć, który stał się przebojem festiwalu Sundance, gdzie zdobył Wielką Nagrodę Jury w Konkursie Międzynarodowym i porównywany jest do legendarnego Walca z Baszirem.


Przeżyć to poruszająca historia nastolatka uciekającego z matką i rodzeństwem z ogarniętego wojną Afganistanu do Europy, oraz intymna opowieść o dorastaniu i odkrywaniu swojej seksualności.

 

Wraz z dystrybutorem filmu Against Gravity przeznaczymy całkowity dochód ze sprzedaży biletów z pokazu przedpremierowego filmu Przeżyć na wsparcie finansowe dla Ukrainy (zbiórka Polskiej Akcji Humanitarnej).

 

BILETY: 
25 zł
(normalny)
18 zł
(ulgowy)
17 zł
(senior / klubowy)

 

O FILMIE:

PRZEŻYĆ | FLEE
(Jonas Poher Rasmussen) DK/FR/SE 2021, 89’

MFF w Cannes 2020 - nominacja: Oficjalna selekcja Festiwalu - Program (Jonas Poher Rasmussen)
Sundance 2021 - wygrana: Główna Nagroda Jury - Najlepszy zagraniczny film dokumentalny (Jonas Poher Rasmussen)
Millennium Docs Against Gravity 2021 - wygrana: Wyróżnienie Specjalne od Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy (Jonas Poher Rasmussen), Grand Prix Dolnego Śląska - Zdobywca (Jonas Poher Rasmussen), Nagroda Millennium - Najlepszy film dokumentalny (Jonas Poher Rasmussen), Nagroda Miesięcznika „Zwierciadło” dla najlepszego filmu o tematyce psychologicznej (Jonas Poher Rasmussen)
Satelity 2022 - nominacje: Najlepszy film zagraniczny, Najlepszy film animowany lub łączący w sobie różne media, Najlepszy film dokumentalny
Złote Globy 2022 - nominacja: Najlepszy film animowany
BAFTA 2022 - nominacje: Najlepszy film animowany, Najlepszy film dokumentalny
Oscary 2022 - nominacje: Najlepszy długometrażowy film animowany, Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny, Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy


Amin postanawia zdradzić prawdę o sobie w filmie, ale nie jest gotowy, żeby stanąć oko w oko z kamerą, dlatego reżyser Jonas Poher Rasmussen (jego dawny szkolny kolega) postanowił sięgnąć po animację. Tłumione do tej pory wspomnienia tworzą poruszającą historię, w której granice czasu i przestrzeni ulegają zatarciu. Znaleźć w niej można liczne paralele ze współczesnością. Film jest fascynujący nie tylko pod względem unikalnej formy, ale również niezwykle bliskiej relacji  bohatera z reżyserem.

 

ZWIASTUN:

 


 

PATRONAT MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum