kpb

Baranki Dzieciom: Basia 3 - pokaz bajek i warsztaty plastyczne

BARANKI I DZIECIOM:
BASIA 3
pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 23 stycznia 2022, g. 11.00
Kino Pod Baranami

 

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_12447_0.jpg

 

Zapraszamy na pierwszy w tym roku poranek filmowy w ramach cyklu Baranki Dzieciom. W niedzielę, 23 stycznia, tradycyjnie o godz. 11.00, na ekranie zagości Basia 3 - kolejna odsłona przygód ulubienicy przedszkolaków. Po seansie mali widzowie wezmą udział w warsztatach plastycznych, które poprowadzi Agnieszka Doniec.


Basia to 5-letnia bohaterka kultowej serii książek, stworzonej przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak. Rezolutna dziewczynka nie tylko uczy się świata wokół siebie, ale też go kształtuje. Pomaga rodzicom spojrzeć na życie z dziecięcej perspektywy i ma pozytywny wpływ na przyjaciół w przedszkolu. Basia doczekała się również serialowej wersji swoich przygód, której reżyser, Marcin Wasilewski, zachował styl rysunków oraz poczucie humoru charakterystyczne dla książek o bohaterce.


W czasie pokazu 23 stycznia, mali widzowie zobaczą cztery odcinki serialu, w których Basia z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do Świąt. Po seansie odbędą się warsztaty plastyczne, które poprowadzi Agnieszka Doniec

 

BILETY: 14 zł

 

POKAZ BAJEK (czas trwania: ok. 45’)

BASIA 3 - zestaw bajek
(Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Robert Jaszczurowski) PL 2019, 45’


BASIA I BAŁAGAN
Tym razem Basia podchodzi z entuzjazmem do nowego wyzwania, jakim są obowiązki domowe. Dziewczynka jest podekscytowana, że jak każdy członek rodziny ma swoje własne zadania do wykonania. Okazuje się jednak, że bałagan to wyjątkowa próba dla cierpliwości 5-latki. Mimo, że Basia dwoi się i troi, żeby sobie z nim poradzić, ten niepostrzeżenie wypełnia coraz to nowe kąty. “Basia i bałagan” to opowieść o dziecięcej determinacji w konfrontacji z codziennością, która bywa przytłaczająca nawet dla dorosłych.


BASIA I TITI
Kiedy do grupy przedszkolnej dołącza ciemnoskóry chłopiec, Basia nie kryje ekscytacji i bardzo chce bawić się z nowym kolegą. Okazuje się to trudne do wykonania, bo mały Titi jest zamknięty w sobie i mówi wyłącznie w obcym języku. Na domiar złego, Basię złości, że jej przyjaciółka Anielka poświęca chłopcu czas i uwagę zarezerwowane dotąd tylko dla niej. “Basia i Titi” pokazuje dzieciom jak reagować na inność uczy uważności i empatii. Ten odcinek pomaga też w oswajaniu emocji takich jak złość, smutek czy zazdrość. Bo one wszystkie są dzieciom potrzebne w życiu.


BASIA I MAMA W PRACY
Basia jest przyzwyczajona, że mama zajmuje się domem a tata wychodzi do pracy. Tymczasem w życiu rodziny dochodzi do rewolucyjnej zmiany – mama ma napisać szkolny podręcznik i musi nad nim pracować z domu. Nie tylko Basi, ale też pozostałym członkom rodziny trudno jest zrozumieć, że to ważna praca i podczas jej wykonywania mama nie może zajmować się codziennymi obowiązkami. “Basia i  Mama w pracy” uczy nas wszystkich, że każdy rodzaj pracy jest istotny. Dzięki tej opowieści dzieci mają również szansę dowiedzieć się, że zarówno rodzinne zmiany jak i błędy popełniane przez rodziców to coś zupełnie normalnego.


BASIA I BOŻE NARODZENIE
Boże Narodzenie to wielkie wydarzenie w życiu Basi. Wszystkim domownikom zależy na tym, aby Gwiazdka się udała. Nad wszystkim zazwyczaj czuwa mama – ale w tym roku poślizgnęła się na masie piernikowej i jest kontuzjowana. Czy przygotowania mogą się udać bez niej? Kto upiecze pierniki, ubierze choinkę i posprząta cały ten bałagan? “Basia i Boże Narodzenie” to historia wspaniałych, choć nieidealnych Świąt, podczas których zarówno dzieci, jak i dorośli uczą się czegoś bardzo wartościowego.

 

WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 40’)

Warsztaty poprowadzi Agnieszka Doniec - animatorka kultury i edukatorka. Od kilku lat związana jest z Muzeum Fotografii w Krakowie. Kocha koty i Caravaggia.ZWIASTUN:

 PATRON MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum