kpb

Córka - pokaz przedpremierowy #2

CÓRKA (reż. Maggie Gyllenhaal)
pokaz przedpremierowy #2
poniedziałek, 17 stycznia 2022, godz 20.15
Kino Pod Baranami

 


W poniedziałek, 17 stycznia, zapraszamy na przedpremierowy pokaz chwytającego za serce, przewrotnego dramatu psychologicznego Córka, z laureatką Oscara Olivią Coleman w roli głównej.

 

Córka to debiut reżyserski uznanej aktorki, Maggie Gyllenhaal. Oparte na bestsellerowej powieści Eleny Ferrante dzieło skupia się na mrocznych aspektach macierzyństwa i małżeńskiego życia. W rolach głównych: hipnotyzująca Olivia Colman (Faworyta, serial The Crown) oraz Dakota Johnson.

 

Film Córka zdobył już szereg nagród i kilkadziesiąt nominacji, w tym nagrodę za scenariusz na festiwalu w Wenecji, cztery Gotham Awards (w tym dla najlepszego filmu!), dwie nominacje do Złotych Globów i cztery do Film Independent Spirit Awards. Tym samym Córka stała się jednym z najważniejszych kandydatów w Oscarowym wyścigu.

 

Premiera filmu: 4 marca 2022.


BILETY:

25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)O FILMIE:

CÓRKA | THE LOST DAUGHTER
(Maggie Gyllenhaal) US/GR 2021, 122’

MFF w Wenecji 2021 - wygrana: Nagroda Festiwalowa - Najlepszy scenariusz (Maggie Gyllenhaal)
MFF w Wenecji 2021 - nominacja: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym (Maggie Gyllenhaal)
Film Independent 2022 - nominacje: Najlepszy film (Charles Dorfman, Maggie Gyllenhaal, Osnat Handelsman-Keren, Talia Kleinhendler), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Jessie Buckley), Najlepszy reżyser (Maggie Gyllenhaal), Najlepszy scenariusz (Maggie Gyllenhaal)
SATELITY 2022 - nominacja: Najlepszy dramat, Najlepsza aktorka w dramacie (Olivia Colman), Najlepszy scenariusz adaptowany (Maggie Gyllenhaal)
Złote Globy 2022 - nominacja: Najlepsza aktorka w dramacie (Olivia Colman), Najlepszy reżyser (Maggie Gyllenhaal)


Leda (Olivia Colman), odnosząca sukcesy kobieta w średnim wieku, jedzie na wakacje do Włoch. Na miejscu przez przypadek poznaje młodą matkę, Ninę (Dakota Johnson), i jej ekscentryczną rodzinę. Spotkanie z Niną prowokuje Ledę do konfrontacji z własną przeszłością i problemami macierzyństwa.


 

 

PATRONAT MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum