kpb

Spacer z aniołami - pokazy specjalne #2

SPACER Z ANIOŁAMI (reż. Tomasz Wysokiński)
pokazy specjalne
#2
laureata Złotego Lajkonika
61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

piątek-niedziela, 27-29 sierpnia 2021, godz. 12.30
sobota, 28 sierpnia 2021, godz. 22.30

Kino Pod Baranami

 


27-29 sierpnia zapraszamy na specjalne pokazy dokumentu Tomasza Wysokińskiego Spacer z Aniołami, wyróżnionego Złotym Lajkonikiem - najwyższym laurem Konkursu Polskiego w ramach 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Film, osadzony w niesławnych slumsach Johannesburga, śledzi działania Jeremaiaha Marobyane’a - niezłomnego aktywisty, poszukującego dzieci, które każdego dnia znikają bez śladu w RPA.


Zwycięzcą Konkursu Polskiego tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego został film Spacer z Aniołami, wyróżniony Złotym Lajkonikiem za - jak oświadczyło festiwalowe jury - rzetelne przeprowadzenie przez jądro ciemności, profesjonalizm w opowiadaniu, świadomą narrację po bezwzględnym, odległym świecie oraz film, o którym trudno przestać myśleć.


Spacer z Aniołami był kręcony przez reżysera Tomasza Wysokińskiego w Johannesburgu i otaczających go townshipach przez cztery lata. Twórca zagłębił się z kamerą w miejsca nigdy wcześniej nie odwiedzane przez filmowców. Niczym cień towarzyszył w podróży w głąb piekła swojemu głównemu bohaterowi: Jerry’emu (Jeremaiah Marobyane) - postaci równie tajemniczej i fascynującej jak kontynent, z którego pochodzi.

 

BILETY:
24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (klubowy, senior)

 

O FILMIE:


SPACER Z ANIOŁAMI | SPACER Z ANIOŁAMI
(Tomasz Wysokiński) PL 2021, 84’ (film dokumentalny)

61. Krakowski Festiwal Filmowy: Złoty Lajkonik, Nagroda Specjalna w konkursie ogólnopolskim, udział w międzynarodowym konkursie filmów dokumentalnych


Każdego dnia w RPA znikają dzieci. Uciekają z domów, są z nich wyrzucane lub uprowadzane, a potem zostają niebezpiecznymi przestępcami, zmusza się je do prostytucji lub padają ofiarą mordów rytualnych. Misją mężczyzny o imieniu Jerry jest ich odnajdywanie. W Spacerze z Aniołami towarzyszymy mu w poszukiwaniach dziewczynki porwanej w Soweto. Duchy przodków mówią, że dziecko żyje, ale ostrzegają, że odnalezienie go może spowodować śmierć jego matki. Poszukiwania podjęte przez Jerry'ego przywołują bolesne wspomnienia. Będąc jeszcze dzieckiem, żył na ulicy, skąd zrekrutowano go w szeregi zbrojnego ramienia Afrykańskiego Kongresu Narodowego, w którym walczył z reżimem apartheidu. Zabliźnione rany krwawią na nowo, a konfrontacja z przeszłością ujawnia prawdziwą duszę Jerry'ego.


ZWIASTUN:

 

 

PARTNERZY:

 

Bookmark and Share

archiwum