kpb

Kinobranie 2021: Baranki Dzieciom - Zabawy Bolka i Lolka

Letnie Tanie Kinobranie 2021
- wydarzenie towarzyszące:
BARANKI DZIECIOM: ZABAWY BOLKA I LOLKA
- pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 8 sierpnia 2021, godz. 11.00

 

 

W ramach trwającego do końca sierpnia 15. festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie, zapraszamy najmłodszych widzów na wakacyjną odsłonę dobrze znanego cyklu niedzielnych poranków filmowych - Baranki Dzieciom. 8 sierpnia o godz. 11.00, na ekranie zagoszczą bajkowi ulubieńcy wielu pokoleń - bracia Bolek i Lolek. Po seansie mali kinomani wezmą udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez artystkę i animatorkę Joannę Żyłowską.


Baranki Dzieciom to odbywające się w niedzielne przedpołudnia pokazy polskich filmów animowanych połączone z rozwijającymi wyobraźnię tematycznymi warsztatami. Wyjątkowa, bo wakacyjna odsłona cyklu, odbywa się w ramach Letniego Taniego Kinobrania – 15. wakacyjnego festiwalu filmowego.


8 sierpnia mali kinomani poznają, a ich opiekunowie przypomną sobie fascynujące przygody Bolka i Lolka – bohaterów kultowej animacji, oglądanej od ponad pół wieku przez widzów w wielu krajach. Uczestnicy Baranków Dzieciom obejrzą cztery odcinki popularnej serii, a następnie wezmą udział w warsztatach plastycznych pod okiem Joanny Żyłowskiej.

 

 

BILETY: 12 zł

 

 

PROGRAM:

ZABAWY BOLKA I LOLKA – zestaw bajek, 40’
+ warsztaty plastyczne


NIEZWYKŁE ODKRYCIE
(Zdzisław Kudła, Franciszek Pyter) PL 1975

Bolek z Lolkiem znajdują garnek ze starymi monetami, które padają łupem złodzieja. Chłopcy odzyskują skarb i oddają go do muzeum.


OPIEKUNOWIE ZWIERZĄT
(Romuald Kłys) PL 1976

Bolek i Lolek biorą sanie i udają się na przejażdżkę po leśnych szlakach. Chłopcy pomagają zmarzniętym i wygłodniałym zwierzętom.


MASZERUJE WOJSKO
(Wacław Wajser) PL 1976

Bolek i Lolek spotykają żołnierzy. Chłopcy zafascynowani popisami komandosów postanawiają naśladować ich wyczyny. Przygoda ze spadochronem kończy się nad wodospadem i malcy wzywają pomocy. Na szczęście zjawiają się prawdziwi komandosi i ratują chłopców z opresji.


GOKARTY
(Marian Cholerek) PL 1975

Bolek z Lolkiem konstruują gokarty. Po wielu przygodach i niepowodzeniach biorą udział w wyścigach i zwyciężają.


Warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Żyłowska - absolwentka wydziału Architektury Wnętrz i Studium Pedagogicznego krakowskiej ASP im Jana Matejki. Jako Joanna tworzy od lat kreuje artystyczne wydarzenia dla dorosłych i dzieci, min: Kółko Plastyczne dla Dorosłych. Z naszym Kinem i Barankami dla dzieci związana od kilku lat, tworzy z najmłodszymi książki, komiksy, doniczki, maski - porusza wyobraźnię i rozbudza ekologiczno-kreatywne zainteresowania.

Projektantka, weganka, joginka. Z miłości do natury i świata tworzy roślinne obrazy z wizerunkami ziół, a także własne barwniki z roślinnych pigmentów. Współpracowała artystycznie min. z Slot Art Festiwalem, Stowarzyszeniem Ambasada Krakowian, Uniwersytetem Jagiellońskim, Festiwalem States of Mind. Na krakowskim Starym Mieście prowadzi własną pracownię artystyczną Wytwory.

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum