kpb

Dojrzałe Kino: Supernova

środa, 21 lipca 2021, godz. 11.00

 

 

Zapraszamy seniorów na kolejne spotkanie w ramach cyklu Dojrzałe Kino. W środę, 21 lipca, o godzinie 11.00, na ekranie pojawi się wzruszający melodramat Supernova z Colinem Firthem i Stanleyem Tuccim w rolach głównych. Projekcję tradycyjnie poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

Supernova to przejmująca opowieść o wielkiej miłości, zmuszonej do konfrontacji z postępującą chorobą. Jej bohaterowie wyruszają w podróż przez malownicze zakątki Wielkiej Brytanii by spotkać się ze znajomymi i rodziną – a jednocześnie po raz ostatni spędzić ze sobą czas we względnym zdrowiu.

 

Twórca filmu, Harry Macqueen, wnikliwie odmalowuje portret głęboko romantycznej relacji, jednocześnie zadając głęboko filozoficzne pytania na temat naszej tożsamości i śmiertelności. W rolach głównych: Colin Firth (Jak zostać królem, Szpieg, seria Bridget Jones) i Stanley Tucci (Diabeł ubiera się u Prady, Spotlight).

 

Gospodynią spotkania jest red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.


Pokazy odbywają się z zachowaniem obowiązujących wytycznych sanitarnych. Dostępnych jest 75% miejsc na każdej z sal, a podczas pobytu w kinie należy mieć zasłonięte usta oraz nos (również w trakcie seansu!) i zachowywać dystans wobec innych widzów. W kinie rozmieszczone są punkty do dezynfekcji rąk. Między seansami sale są wietrzone i dezynfekowane.

 

BILETY dla seniorów: 16 zł

 

Od początku lipca do końca sierpnia zapraszamy również na seanse w ramach Letniego Taniego Kinobrania - 15. wakacyjnego festiwalu filmowego. W programie ponad 100 tytułów ujętych w 8 cykli tematycznych, a także wiele wydarzeń towarzyszących, m.in. pokazy pod gwiazdami, plakatobranie (otwarte archiwum plakatów filmowych) z muzyką na żywo oraz plebiscyt na najlepszy film przeglądu.

 

Pełen wykaz tytułów prezentowanych w ramach Letniego Taniego Kinobrania oraz harmonogram projekcji, znajdują się: TUTAJ

 

O FILMIE:

SUPERNOVA | SUPERNOVA
(Harry Macqueen) GB 2020, 95'

Nominacja MFF w San Sebastian: Złota Muszla - Udział w konkursie głównym (Harry Macqueen)
Nominacja RomeFilmFest: Nagroda Marc’Aurelio - Udział w konkursie głównym (Harry Macqueen)


Przepiękna historia miłosna ze zdobywcą Oscara Colinem Firthem i nominowanym do Oscara Stanleyem Tuccim w rolach głównych.

 

Sam i Tusker są razem od ponad 20 lat i kochają się bezgranicznie. Kiedy okazuje się, że niedługo mogą zostać rozdzieleni przez chorobę Tuskera, wyruszają w długą podróż i cieszą się z każdej spędzonej wspólnie chwili. Z każdym kolejnym dniem odkrywają jednak, że podchodzą zupełnie inaczej do tego, co jeszcze przed nimi, a ich związek zostaje wystawiony na najtrudniejszą próbę.


ZWIASTUN:

 

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum