kpb

Annette - równolegle z premierą w Cannes!

ANNETTE (reż. Leos Carax)
- równolegle z premierą w Cannes!
wtorek, 6 lipca 2021, godz. 21.00
Kino Pod Baranami

 

 

6 lipca, wraz z Gutek Film zapraszamy na wyjątkowy pokaz przedpremierowy. Równolegle z uroczystą premierą na festiwalu w Cannes, Nasi widzowie zobaczą Annette - wizjonerski musical autorstwa Leosa Caraxa. W obsadzie tego kipiącego od emocji, widowiskowego spektaklu znaleźli się: laureatka Oscara Marion Cotillard oraz ulubieniec publiczności Adam Driver.


Nowy film mistrza światowego kina Leosa Caraxa (Holy Motors) to ponadczasowa opowieść o miłości, zazdrości i zemście. W jej centrum znajduje się komik Henry oraz Ann, śpiewaczka o międzynarodowej sławie. W świetle reflektorów stanowią idealną, szczęśliwą parę, ale ich życie odmienią narodziny pierwszego dziecka - Annette, dziewczynki o wyjątkowym darze.


Do swojej pierwszej anglojęzycznej produkcji, Leos Carax zaangażował zdobywczynię Oscara Marion Cotillard (Niczego nie żałuję - Edith Piaf) oraz nominowanego do Oscara Adama Drivera (Historia małżeńska, Gwiezdne Wojny). Scenariusz, muzykę i piosenki do filmu stworzył zespół Sparks, znany ze swojego ekscentrycznego wizerunku scenicznego.


Pokaz 6 lipca odbędzie się równolegle z oficjalną, canneńską premierą Annette. Film Leosa Caraxa otworzy tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes i w Konkursie Głównym powalczy o Złotą Palmę.

 

Polska premiera filmu: 16 lipca 2021.

 

Zapraszamy również na platformę e-kinopodbaranami.pl, gdzie dostępny jest wcześniejszy film Leosa Caraxa Holy Motors - do obejrzenia w domu.

 

BILETY:

24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (klubowy/senior)

 

O FILMIE:

ANNETTE | ANNETTE
(Leos Carax) DE/FR/US/JP/BI/MX/CH 2021, 140’

MFF Cannes 2021: Konkurs Główny, Film otwarcia


Typowany do Złotej Palmy i najprawdopodobniej jeden z głównych kandydatów przyszłorocznych Oscarów film Leosa Caraxa to jedna z najdroższych europejskich produkcji ostatnich lat.


Annette to historia miłości słynnego komika Henry'ego i Ann, śpiewaczki o międzynarodowej sławie. W świetle reflektorów stanowią idealną, szczęśliwą parę. Ich życie odmienią narodziny pierwszego dziecka, Annette, dziewczynki o wyjątkowym darze. W rolach głównych: Marion Cotillard i Adam Driver.

 

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum