kpb

studencki Nocny klub filmowy - Sweat & Ostatni komers

Studencki Nocny Klub Filmowy #250
- podwójny seans na zakończenie sezonu:

SWEAT (reż. Magnus von Horn)
& OSTATNI KOMERS (reż. Dawid Nickel)
czwartek, 24 czerwca 2021, godz. 23.00
Kino Pod Baranami

 

 

 

24 czerwca zapraszamy studentów na kończącą sezon odsłonę studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Na ekranie podwójna dawka nowego, polskiego kina: umieszczony na prestiżowej liście “Cannes 2020” Sweat Magnusa von Horna oraz porywający debiut Dawida Nickela Ostatni komers. Po pokazie filmów odbędzie się tradycyjna dyskusja. Każdy, kto nabędzie bilety na oba filmy, otrzyma specjalny prezent: darmowy dostęp do dowolnego tytułu z E-Kina Pod Baranami.


Szczególny, pandemiczny sezon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego wymaga równie wyjątkowego zakończenia. Dlatego 24 czerwca, zapraszamy studentów na podwójny seans filmowy. W programie dwie nowe produkcje, eksplorujące dotyczas nie przedstawiane aspekty współczesnej polskiej rzeczywistości: Sweat Magnusa von Horna oraz Ostatni komers Dawida Nickela.


Poruszający i wyrazisty portret polskiej influencerki. Niezwykle współczesny film o nowym rodzaju samotności w czasach social mediów - takimi słowami komitet selekcyjny Festiwalu w Cannes uzasadniał wpisanie Sweat Magnusa von Horna na prestiżową listę tytułów, które w normalnych, pozapandemicznych czasach ubiegałyby się o najważniejsze nagrody imprezy. Sweat, ze znakomitą rolą Magdaleny Koleśnik to połączenie emocjonującego thrillera z przejmującym dramatem psychologicznym, w którym kluczową rolę pełnią media społecznościowe.


Wyróżniony na Festiwalu Filmowym w Gdyni Ostatni komers, brawurowy debiut Dawida Nickela, również przygląda się młodym ludziom. Jego bohaterowie to młodzież z blokowiska, z niewielkiego miasta, stojąca u progu dorosłości. Pełni marzeń, oczekują na tytułową imprezę - symboliczny rytuał przejścia do nowego etapu życia. W jednej z głównych ról wystąpiła znana z serialu Sexify Sandra Drzymalska.

 

Tradycyjna dyskusja odbędzie się po seansie obu filmów.

 

Ponadto, na widzów czekają niespodzianki, m.in. gadżety filmowe oraz darmowy seans na platformie online Kina Pod Baranami (www.e-kinopodbaranami.pl).

 

BILETY:

24 zł (bilet na dwa filmy)
Istnieje również możliwość zakupu biletu na jeden film (12 zł) - w kasie Kina.

Przy zakupie biletu na oba filmy - dostęp do dowolnego tytułu
z
www.e-kinopodbaranami.pl W PREZENCIE!

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą odebrać w kasie Kina kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć na www.kinopodbaranami.pl.


Pokazy odbywają się z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. W sali dostępna jest jedynie część miejsc, a widzowie zajmują fotele zachowując odpowiednie odległości od siebie. Podczas całego pobytu w kinie widzowie zobowiązani do zasłaniania ust i nosa. Na terenie kina rozmieszczone są punkty do dezynfekcji rąk, a sale są wietrzone i dezynfekowane między seansami.

 

 

HARMONOGRAM WYDARZENIA:

czwartek, 24 czerwca, g. 23.00
SWEAT | SWEAT
(Magnus von Horn) PL/SE 2020, 107’

piątek, 25 czerwca, g. 1.00
OSTATNI KOMERS | OSTATNI KOMERS
(Dawid Nickel) PL 2020, 84’

piątek, 25 czerwca, g. 2.30
START DYSKUSJI

 

 

O FILMACH:


OSTATNI KOMERS | OSTATNI KOMERS
(Dawid Nickel) PL 2020, 84’

FPFF w Gdyni 2020: Konkurs Filmów Mikrobudżetowych - Najlepszy film, Nagroda Jury Młodzieżowego
40. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych MŁODZI I FILM: Udział w konkursie głównym


Oparty na motywach fragmentów powieści Ma być czysto Anny Cieplak, pełnometrażowy debiut fabularny Dawida Nickela (zarazem współautora scenariusza do filmu).


Ostatni tydzień szkoły w gimnazjum w małym polskim miasteczku. W oczekiwaniu na imprezę zamykającą (tytułowy komers) grupa uczniów spędza czas na miejskim basenie. W ciągu kilku dni zasmakują zauroczeń, odrzucenia i pierwszych zawiedzionych nadziei. Zapis ich doświadczeń jest zwieńczeniem okresu gimnazjalnego i portretem współczesnej młodzieży poszukującej tożsamości, przynależności i więzi.

 

ZWIASTUN:

 

 

SWEAT | SWEAT
(Magnus von Horn) PL/SE 2020, 107’

FPFF w Gdyni 2020: Srebrne Lwy dla Najlepszego Filmu, Najlepsza Reżyseria, Najlepsze Zdjęcia, Najlepszy Montaż, Najlepsza Główna Rola Kobieca (Magdalena Koleśnik), Najlepsza Drugoplanowa Rola Kobieca (Aleksandra Konieczna)
MFF Cannes 2020: Oficjalna Selekcja
MFF Chicago 2020: Najlepszy Film, Najlepsza Scenografia


Sweat opowiada o trzech dniach z życia Sylwii Zając (Magdalena Koleśnik), influencerki fitness, która dzięki popularności w mediach społecznościowych zyskała status celebrytki. W internecie ma setki tysięcy followersów, w realu otacza ją grupa lojalnych współpracowników, a na imprezach każdy próbuje do niej podejść i ją poznać. Jednak kiedy jest w domu i wyłącza telefon, zostaje zupełnie sama. Choć Sylwia z łatwością, spontanicznie i bez cenzury dzieli się swoją codziennością z tysiącami nieznajomych, jej prywatne życie w ogóle nie przypomina kolorowego świata z Instagrama.
 

Kiedy Sylwia zdecyduje się umieścić w sieci odważne nagranie, będzie ono początkiem serii wydarzeń, które staną się próbą zarówno dla niej, jak i dla nielicznych osób, którzy znają ją bliżej. W ciągu trzech dni dziewczyna nieoczekiwanie odkryje ciemną stronę swojej popularności, a jednocześnie pozna prawdziwą bliskość. Reżyser łączy intymny, kameralny dramat z konwencją thrillera, by opowiedzieć o tęsknocie za miłością w świecie, w którym kochają cię tłumy.

 


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum