kpb

Baranki w Pieluchach: Śniegu już nigdy nie będzie

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha

ŚNIEGU JUŻ NIGDY NIE BĘDZIE
(reż. Małgorzata Szumowska, Michał Englert)

czwartek, 10 czerwca 2021, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

 

Po długim weekendzie, cykl Baranki w Pieluchach ponownie zagości w naszych salach. W czwartek, 10 czerwca, tradycyjnie o godzinie 11.00, rodzice wraz z niemowlakami zobaczą magiczny, a zarazem autoironiczny film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta Śniegu już nigdy nie będzie.


Śniegu już nigdy nie będzie - najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej (Twarz, Body/Ciało), nad którym pracowała z operatorem Michałem Englertem - rozgrywa się na eleganckim, podwarszawskim osiedlu. Tylko pozornie idealnym i pełnym szczęśliwych lokatorów. Kompleksy, uprzedzenia i wzajemne pretensje mieszkańców ujawniają się wraz z pojawieniem Żeni, utalentowanego masażysty z Ukrainy, którego dłonie zdają się (dosłownie!) czynić cuda.


W Śniegu już nigdy nie będzie wiele jest humoru, ironii oraz dystansu do całej otaczającej nas rzeczywistości. Reżyserski duet podszywa komizm smutkiem, a chwilowe spełnienie - życiowym rozczarowaniem. Prowokuje widza do zastanowienia się nad odwiecznym konfliktem kultury i natury, który ubiera we współczesny, zaskakująco znajomy kostium.


W filmie występuje ukraińsko-angielski aktor Alec Utgoff (Stranger Things, Mission: Impossible – Rogue Nation) oraz plejada polskich gwiazd: Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra, Łukasz Simlat i Krzysztof Czeczot.


 
Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych, w których mogą wziąć udział rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.
 

Pokazy odbywają się z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. W sali dostępnych jest jedynie 50% miejsc, a widzowie zajmują fotele zachowując odpowiednie odległości od siebie. Podczas całego pobytu w kinie widzowie zobowiązani do zasłaniania ust i nosa, obowiązuje także zakaz konsumpcji. Na terenie kina rozmieszczone są punkty do dezynfekcji rąk, a sale są wietrzone i dezynfekowane między seansami.

 
Zachęcamy do zabrania własnych kocyków i poduszek - nie będą one dostępne w sali.


 
BILETY: 15 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.

 

UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku  w Kinie Pod Baranami!

 

O FILMIE:


ŚNIEGU JUŻ NIGDY NIE BĘDZIE | ŚNIEGU JUŻ NIGDY NIE BĘDZIE
reż. Małgorzata Szumowska, Michał Englert, Polska/Niemcy 2020, 113’

Oscary 2021: Polski kandydat
MFF w Wenecji 2020: Nagroda Specjalna - Nagroda Fundacji "Persona, Lavoro, Ambiente" za film o tematyce dotyczącej środowiska lub pracy - wyróżnienie specjalne - Małgorzata Szumowska, Michał Englert
MFF w Wenecji 2020: Udział w konkursie głównym - Małgorzata Szumowska, Michał Englert


Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON – atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet.


Żenia, pracowity Ukrainiec, zarabia na życie jako masażysta oferujący wizyty domowe mieszkańcom strzeżonego podwarszawskiego osiedla. Jego klienci, aspirujący przedstawiciele klasy średniej, mają jednak wiele niezaspokojonych potrzeb emocjonalnych. Żenia jest wtajemniczony we wszystkie ich problemy, zmartwienia i sekrety; chcąc nie chcąc staje się dla nich kimś w rodzaju guru. Głęboko ugruntowana duchowość Żeni, jego domniemane uzdrawiające moce oraz szerokie ramiona sprawiają, że staje się on przedmiotem pożądania dla zagubionych dusz. 

ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl   

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg     

 

PARTNERZY:

                           
              

 

 

Bookmark and Share

archiwum