kpb

Dojrzałe Kino & 61. Krakowski Festiwal Filmowy: Polański, Horowitz. Hometown

pokaz filmu i spotkanie z twórcami
środa, 2 czerwca 2021, godz. 11.00
Małopolski Ogród Sztuki (sala widowiskowa na poziomie zero)

 

 

Z okazji 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego,  zapraszamy wszystkich seniorów na specjalną odsłonę cyklu Dojrzałe Kino, przygotowaną wspólnie z organizatorami tej wyjątkowej imprezy filmowej. W środę, 2 czerwca,
o godzinie 11.00
, wyjątkowo w sali Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12) zaprezentowany zostanie dokument Polański, Horowitz. Hometown, będący barwną opowieścią o dzieciństwie, przyjaźni i wspólnym losie tytułowych bohaterów. Projekcji towarzyszyć będzie spotkanie z twórcami, które poprowadzi red. Maria Malatyńska.


Otwierający 61. edycję Krakowskiego Festiwalu Filmowego dokument
Polański, Horowitz. Hometown jest zapisem niezwykłej podróży do czasów młodości, w jaką udają się reżyser Roman Polański oraz fotograf Ryszard Horowitz - przyjaciele, którzy za sprawą filmu spotykają się po raz pierwszy od 70 lat!


Bohaterowie przemierzają uliczki Krakowa i Kazimierza, chodzą po terenie dawnego żydowskiego getta i wspominają najwcześniejszy okres swojego życia. W ich rozmowach wiele jest poruszających, osobistych refleksji, dotyczących koszmaru wojny oraz utraty najbliższych. Jednocześnie, film Polański, Horowitz. Hometown pełen jest lekkości, humoru oraz zabawnych sytuacji.


Pokazowi filmu towarzyszyć będzie spotkanie z twórcami, którego gospodynią tradycyjnie będzie red. Maria Malatyńska.


Pokaz odbędzie się wyjątkowo w sali widowiskowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (poziom zero, ul. Rajska 12).


Pokazy odbywają się z zachowaniem obowiązujących wytycznych sanitarnych. Dostępnych jest 50% miejsc na każdej z sal, a podczas pobytu w kinie należy mieć zasłonięte usta oraz nos (również w trakcie seansu!) i zachowywać dystans wobec innych widzów. W kinie rozmieszczone są punkty do dezynfekcji rąk. Między seansami sale są wietrzone i dezynfekowane.

 

BILETY dla seniorów: 16 zł

 

O FILMIE:


POLAŃSKI, HOROWITZ. HOMETOWN | POLAŃSKI, HOROWITZ. HOMETOWN
(Mateusz Kudła, Anna Kokoszka-Romer) PL/FR/US 2021, 75’
(film dokumentalny)

61. Krakowski Festiwal Filmowy: film otwarcia, udział w konkursie polskim


Po kilkudziesięciu latach wreszcie udało im się spotkać w rodzinnym mieście. Dwóch artystów, fotografik Ryszard Horowitz i reżyser Roman Polański, wędruje po Krakowie śladami swoich wojennych doświadczeń. Przemierzają uliczki Kazimierza i dawnego getta, zaglądają do mieszkań, w których spędzili chłopięce lata, wspominają tych, których już nie ma – ale także tych, dzięki którym przeżyli Zagładę. Film jest barwną gawędą o dzieciństwie, przyjaźni, wspólnym żydowskim losie i przede wszystkim o miejscu, które (mimo upływu czasu i wielu zmian) nadal pozostaje domem.

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

   

Bookmark and Share

archiwum