kpb

Szalone noce z Emily - wirtualny Studencki Nocny Klub Filmowy

Szalone noce z Emily (reż. Madeleine Olnek)
- pierwszy w nowym roku
wirtualny Studencki Nocny Klub Filmowy
czwartek, 14 stycznia 2021, godz. 21.00
e-kinopodbaranami.pl

 

 
14 stycznia zapraszamy do wirtualnej sali pod adresem e-kinopodbaranami.pl na pierwsze w 2021 roku spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Podczas domowej projekcji uczestnicy obejrzą doceniony na światowych festiwalach film Madeleine Olnek Szalone Noce z Emily. Seans zostanie poprzedzony wprowadzeniem, a po projekcji odbędzie się dyskusja online.

 
Szalone noce z Emily to oryginalna komedia biograficzna, proponująca całkowicie nowe spojrzenie na postać słynnej amerykańskiej poetki, Emily Dickinson. Nazywana „pustelnicą z Amherst” artystka wcale nie wiodła życia w odosobnieniu. Od najmłodszych lat przyjaźniła się z Susan Gilbert, z którą później połączył ją gorący romans.


W tytułową rolę Emily wcieliła się Molly Shannon – aktorka znana z takich filmów jak Życie prywatne, Godzinki, Mamuśki mają wychodne oraz ze skeczy w programie  Saturday Night Live.

 
Wspólny seans filmu poprzedzi tradycyjna prelekcja wygłoszona za pośrednictwem platformy Zoom. Po domowym seansie, widzowie spotkają się ponownie, tym razem na dyskusji (również na Zoomie).

Aby uczestniczyć w dyskusji należy zalogować się swoim imieniem i mieć dostęp do kamerki.


BILETY dla studentów: 12 zł
Kod zniżkowy dostępny po dołączeniu do grupy NOCNIK online na Facebooku.
Kod zostanie podany w czwartek, 14 stycznia, około g. 20.45.
(Bez kodu - cena biletu: 15 zł)

 
HARMONOGRAM POKAZU:
 
21.00 PRELEKCJA (zoom)
21.10 DOMOWY SEANS (www.e-kinopodbaranami.pl)
22.40 DYSKUSJA (zoom)

 
O FILMIE:
 
SZALONE NOCE Z EMILY | WILD NIGHTS WITH EMILY
(Madeleine Olnek) US 2018, 84'


MFF w Berlinie 2019: Nagroda Specjalna Jury „Tagesspiegel” – Najlepszy Film
FilmOut San Diego 2018: Najlepsza aktorka (Molly Shannon)
SXSW Film Festival 2018: Gamechanger Award (nominacja)


Nazywana pustelnicą z Amherst, Dickinson wcale nie wiodła życia w odosobnieniu. Od najmłodszych lat przyjaźniła się z Susan, z którą później połączył ją gorący romans, wystawiony na próbę przez małżeństwo dziewczyny z bratem poetki. Emily znajdowała się w podwójnie trudnej sytuacji: musiała jednocześnie ukrywać swoje uczucia i walczyć ze zdominowanym przez mężczyzn środowiskiem poetów i wydawców, którzy nie chcieli publikować jej wierszy ze względu na ich nowatorskość oraz fakt, że zostały napisane przez kobietę.

Bookmark and Share

archiwum